Hlavní navigace

iDNES.cz má novou mobilní verzi s většími fotkami a jedním menu navíc

David Slížek

Nová podoba přináší novou navigaci, video na hlavní stránce a další změny. Novinky mají dorazit i do mobilních aplikací.

Větší fotografie, které se roztahují na celou šířku článku, nová navigační lišta s texty z rubrik, která se vysouvá z pravé strany obrazovky, nebo listování mezi články tažením do stran. To jsou změny, kterých si v nové verzi mobilních stránek iDNES.cz asi nejvíc všimnete.

Vyšší kvalita fotek se dá vzhledem ke zvětšování displejů mobilních zařízení pochopit, byť samozřejmě znamená určitý nárůst množství přenesených dat – podle redakce ovšem není příliš velký. Je to ale trend, kterému se nedá vyhnout – na displejích se stále jemnějším rozlišením menší fotky prostě nevypadají dobře.

Kontroverznějším prvkem je nová vertikální navigační lišta, která má přitáhnout pozornost k článkům z jednotlivých rubrik (jsou tu ale třeba i online přenosy). Při pokusech o její zasunutí a vysunutí bohužel na mobilním displeji až příliš často hrozí „ukliknutí“ do článku, který uživatel otevřít nechtěl.

Kromě této lišty ale zůstalo na mobilním iDNESu i klasické menu přístupné z horní červené lišty – najdete v něm seznam jednotlivých rubrik. Pohyb napříč obsahem usnadňuje listování mezi články tažením doprava nebo doleva

V dolní části mobilního webu přibylo i video, které se přehrává přímo na stránce. - při našem testování se ale přehrávač nedokázal přizpůsobit velikosti displeje, což je zřejmě chyba, kterou vývojáři časem odstraní (Chyba už byla opravena). A zůstaly tu samozřejmě tradiční servisní informace jako je počasí nebo TV program.

Content 2017 - tip Footshop

Po mobilní stránce iDNES.cz mají projít změnou také mobilní aplikace serveru pro Android, iOS i Windows. „I zde probíhá sbližování obsahu desktopového a mobilního iDNES: konkrétně to pro aplikace znamená příchod on-line zpravodajství, diskusí, on-line přenosů sportovních zápasů a další inovace,“ naznačuje vydavatelství v tiskové zprávě.

Podle červnových čísel NetMonitoru zaznamenal iDNES.cz 1,7 milionu RU z mobilních telefonů a 672 tisíc RU z tabletů.

Našli jste v článku chybu?
24. 7. 2015 11:52
pppqqq (neregistrovaný)

Na iPhone to nově modifikuje standardní chování Safari pro přechod na předchozí/nás­ledující zobrazenou stránku. Přetažením zleva doprava nebo naopak přeskočíte z článku na jiný článek! Naprosté peklo, které u mne způsobuje nutkání daný web zavřít a již se k němu nikdy nevracet.

24. 7. 2015 6:19
pozitkar (neregistrovaný)

... je nepraktický. Nikdo nescrolluje jen ve vertikálním směru na 100% a tím pádem mi prohlížeč pořád nutí něco, co nechci.