Hlavní navigace

Mafra hlásí 56 tisíc předplatitelů placené sekce iDNES Premium

Sdílet

David Slížek 17. 9. 2020
iDNES.cz - Premium Autor: screenshot – Lupa.cz

Vydavatelství Mafra zveřejnilo nové údaje o počtu předplatitelů placené sekce serveru iDNES.cz

„Členství na zkoušku v prvních dvou měsících okusilo více než 300 000 čtenářů, do plného prémiového režimu pak vstoupilo téměř 56 000 předplatitelů,“ píše iDNES.cz v článku k prvnímu výročí spuštění placeného obsahu.

V sekci iDNES Premium za rok vyšlo 6500 článků, uvádí Mafra. „Uživatelé si také stáhli 140 000 digitálních vydání novin a časopisů, pustili si 63 000 filmů či ve 23 000 případech využili členství k výhodnému nákupu vstupenek,“ dodává.

Od konce června, kdy Mafra naposledy statistiky publikovala, narostl počet předplatitelů skoro o 6 000. Jak tehdy Lupě řekla mluvčí vydavatelství Tereza Sedláková, většina z předplatitelů platí plnou částku 39 Kč měsíčně, jen menší část z celkového počtu využíval zlevněné předplatné za 1 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 9. 2020 11:27

  Martin

  iDnes jsem měl rád, byl to můj nejčtenější zdroj informací, co jsem léta a léta používal. Jenže poslední roky z toho dělají tak odpadní bulvár, že se to už nedalo a nechodím tam vůbec, z desítek návštěv denně jsem poslední měsíc na nule a vůbec mi to nechybí. Základem zpravodajství iDnes se stal totální negativismus, všechno je tragédie, nejvíc cpou na titulku šokující věci, kdy se neštítí videí úmrtí z různých neštěstí ani fotografií mrtvol a podobně. Upřímně mi z jejich náhledových fotek nebo titulků bylo opakovaně fakt nedobře. Přestal jsem je číst a je mi líp. Chtějí-li jít cestou Blesku, samozřejmě jejich volba. Se seriózností ale skončili už dávno. Peníze evidentně nesmrdí.

 • 17. 9. 2020 18:08

  ...

  ano, ilustrační fotky musí cpát ke všemu. Diskuze zase dlouhodobě nejsou schopní regulovat, objevují se tam dlouhodobě účty s podezřelým chováním a aktivitou.

  Úroveň textů je na idnes velice špatná, opakující se odstavce, přepisy z ČTK, málo uvádějí zdroje a ani autory (spousty článků má uvedeno "Autoři: iDNES.cz, ČTK", to je tak trochu výsměch).

 • 17. 9. 2020 19:52

  bez přezdívky

  Vidím to podobně jako vy oba. Co mě na idnes -ere ze všeho nejvíce je jejich totální AROGANCE, že nejsou schopni opravit v článku zjevné chyby (když je na to upozorníte) nebo se byť jen omluvit v textu!! - světlá výjimka je redakce technet, která je snad z jiného světa a toto má zažité a omluva v případě chybného údaje či textu je u nich automatická.

 • 17. 9. 2020 20:48

  Martin

  Já si myslím, že redaktoři Technetu jsou s ohledem na jejich absolutně odlišný přístup sami nešťastní z toho, čeho jsou součástí. Komunikují v diskusi, k chybám se staví čelem, opraví je a na závěr článku na to upozorní, řada článků na fakt fakt vysoké úrovni.

  Každopádně když jsem "házel iDnes k čertu", hodil jsem ho tam z principu jako celek. :-)

 • 18. 9. 2020 6:14

  BobTheBuilder

  Jako že to vůnbec nečtete, nebo že jim kašlete na to předplatné?
  Za íčka jsem měl Prémium do července, ale platit jsem nezačal. Technet jsem nezavrhl (a placeného tam skoro nic nemají). U toho ostatního je opravdu málo článků, které bych si možná jinak přečetl, ale dost jsem tam omezil návštěvy. Většinou stačí titulky :-)

 • 18. 9. 2020 7:59

  Martin

  Nečtu už ani ten Technet, zahodil jsem ten server komplet. Na Technetu jsem měl krom článků pana Pacnera rád věci ohledně armádní techniky a na to tu a tam mrknu nově přímo na Armadninoviny.cz, odkud to stejně přebírali.

  Jinak samotná myšlenka placeného přístupu mi nevadí, platím si iHned, kde si přečtu jenom jednotky článků týdně, platím i O2TV a přitom tam vidím tak 5 závěrů zápasů do roka (z čehož tak dva nebo tři stejně nejdou, protože jim to servery nestíhají:-). Ale prostě platit za obsah mi neva. Vadí mi byť jen návštěvou bez placení podpořit server, který si živobytí zakládá na negativismu a šíření blbé nálady.

  18. 9. 2020, 08:01 editováno autorem komentáře

 • 19. 9. 2020 21:49

  bez přezdívky

  na svém účtu. než mi ho idnes zařízl, jsem měl cca přes 350.000 iček.. poněkud nesnesli, že jsem se relevantně navážel do naprosto tragické úrovně jejich pisálků.. a to měly mé posty běžně desítky pozitivních ohlasů. Takže s vámi plně souhlasím.. škoda jakékoliv směny za jejich tzv. PREMIUM.. ať nejprve udělají z idnes BEZNY KVALITATIVNI STANDARD.. a pak můžou natahovat pracky a chtít platit za "prémium"..