Hlavní navigace

iDNES.cz spustil placenou sekci Premium, nabízí i online předplatné novin

17. 9. 2019

Sdílet

iDNES.cz - Premium Autor: screenshot – Lupa.cz

Další z českých zpravodajských webů zkouší experimentovat s placeným online obsahem. Svou placenou sekci iDNES Premium dnes spustil server iDNES.cz. Jak jsme informovali v pátek, až do konce listopadu ji mohou uživatelé vyzkoušet zdarma – pro vstup se ale musí přihlásit uživatelským účtem na iDNES.cz.

Za paywallem se má objevit denně několik článků a vydavatelství Mafra se snaží uživatele nalákat také na další výhody – například na online předplatné jednoho z trojice titulů MF DNES, Lidové noviny či Téma, které mají abonenti v rámci placeného přístupu získat. Jednou za měsíc mají mít možnost změnit, který titul to bude.


Nabídka článků iDNES Premium na hlavní stránce iDNES.cz

V rámci předplatného mají čtenáři dostat také možnost přednostně nebo výhodně nakupovat vstupenky ve službě Ticketportal, kterou Mafra spoluvlastní. Každý měsíc budou moci online zhlédnout vybrané tři filmy (momentálně jde o snímky John Wick, Rambo: Do pekla a zpět a Goon), budou si moci stáhnout zdarma či se slevou několik e-knih či audioknih (prostřednictvím partnerství s nakladatelstvím Albatros) a dostanou 100 Kč bonus při dobíjení kreditu u virtuála Mobil.cz (musí si dobít aspoň 200 Kč).

Mafra zatím nezveřejnila, jaká bude od prosince cena předplatného. „Částka nebude čtenáře bolet, uvažujeme na měsíční bázi o opravdu mírné ceně, tudíž žádný velký zásah do peněženky to nebude,“ naznačil jen předseda představenstva vydavatelství Štěpán Košík.

Placený obsah nabízí od letošního března například Deník.cz vydavatelství Vltava Labe Media. Základní členství v tzv. Deník Klubu přijde na 99 Kč měsíčně. Zcela za paywallem jsou také Hospodářské noviny vydavatelství Economia, které nabízejí online předplatné od 159 Kč měsíčně (145 Kč při platbě na rok). Placený je také deník Echo24 a v loňském roce vzniklý Deník N, který v létě ohlásil překonání hranice 11 tisíc předplatitelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 11. 2019 19:45

    bez přezdívky

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li bude možné koupit předplatné v premiové verzi i jako "dárkový balíček" např.na rok. Osobně mi to přijde jako perfektní vánoční dárek.
    Děkuji za Vaši odpověď.
    NS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).