Hlavní navigace

Internetová Mall.tv rozšíří programovou nabídku o Slow TV streamy známé z Playtváku

29. 1. 2019

Sdílet

Mall.tv - Slow TV Autor: Mall.tv

Programová nabídka loni na podzim spuštěné Mall.tv aktuálně obsahuje padesát pořadů a seriálů, šestnáct celovečerních a deset krátkých filmů. Brzy se navíc rozroste o sedm nepřetržitých přenosů zachycujících aktuální dění třeba na ranveji ruzyňského letiště Václava Havla, v ptačím krmítku v Makově nebo na trase pražské mazací tramvaje známé jako Mazačka. 

Všechny tři zmíněné streamy tuzemské Slow TV včetně několika dalších, jako je třeba přenos z pražského Hlavního nádraží nebo streamovaná plavba lodí po Labi jsou zatím k vidění na webu iDnes Kino. Ten funguje jako nástupce platformy Playtvák.cz, na které tuzemský projekt Slow TV před čtyřmi lety začínal. iDnes Kino i Playtvák patří mediální skupině Mafra.

Datum oficiálního spuštění Slow TV na platformě Mall.tv odhalí divákům v živém přenosu termití kolonie. Termín startu je skryt pod celulózovou rouškou, kterou se musí termiti postupně prokousat. Jejich hnízdo, které se nachází v dejvickém Ústavu organické chemie a biochemie, nabídne díky stálému dohledu kamer další Slow TV stream a bude také podkladem pro pravidelnou rubriku nazvanou Co na to termiti?


Autor: Mall.tv

Výběr hlavních taháků tuzemské Slow TV.

Norský fenomén pomalé televize

Fenomén Slow TV odstartovala před deseti lety norská veřejnoprávní televize NRK záznamem sedmihodinové cesty vlakem z Bergenu do Osla, který zaujal více než milion norských diváků. Vlastní pomalou televizi rozjela v České republice v roce 2015 i agentura Taktiq Communications v podobě Slow TV sekce zmiňovaného serveru Playtvák

Myslíme si, že potenciál pomalé televize zdaleka není vyčerpaný, proto ho chceme dál rozvíjet. Fanoušci se ale žádných radikálních změn bát nemusí, o žádný ze svých oblíbených přenosů, které byly dosud k vidění na iDnes Kino, nepřijdou. Naopak k nim na Mall.tv přibudou nová témata a uživatelsky přívětivější prostředí, slibuje vedoucí redakce Slow TV Ivan Sobička.

Chceme divákům nabídnout sedm plnohodnotných nonstop streamů, které bude možné díky funkci timeshift vrátit až o čtyři hodiny a které doplní mapy, letový radar, dopravní informace a další zajímavosti, doplňuje šéfproducent Mall.tv Lukáš Záhoř.


Autor: Mall Group

Lukáš Záhoř

Slow TV není jediným formátem, který Mall.tv převzala od zmíněné norské veřejnoprávní televize NRK. Podle předlohy seriálu Match z její produkce natočila desetidílný sitcom Život je hraJenovéfou Bokovou, Václavem Marholdem, Petr Markem a Michalem Suchánkem v hlavních rolích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).