Hlavní navigace

Inspekce si asi posvítí na Airbnb. Nabízí před registrací nižší ceny než po tom

2. 2. 2017

Sdílet

Služby sdílené ekonomiky nemají obecně na růžích ustláno. Podobně jako Uber už má ve velkých městech problémy i Airbnb. Některé metropole se snaží pronajímání soukromých bytů regulovat. V tuzemsku zatím firmě hrozí návštěva z ČOI, ale z jiného důvodu, než je tomu třeba v Berlíně. Vyplývá to z informací deníku MF Dnes.

Problém je v zobrazování cen. Airbnb totiž ukazuje návštěvníkům stránek nižší ceny, než pak zaplatí, když se zaregistrují. Například týden pro čtyři lidi v Dubrovníku se tak registrací může zdražit o 800 korun. Služba argumentuje tím, že jde o problém, který vzniká při převodu měn. Airbnb si totiž účtuje tříprocentní podíl z částky jako převodní poplatek. 

„V obecné rovině mohu sdělit, že informace o ceně je jedna z nejdůležitějších pro spotřebitele, má být úplná a konzistentní v každém kroku objednávky a podnět je důvodem k prošetření ze strany České obchodní inspekce,“ tvrdí deníku MF Dnes mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Problém to je i podle šéfa APEK Jana Vetyšky. „Internetový obchod nemůže nabízet zboží za cenu, za kterou jej pak není možné zakoupit,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).