Hlavní navigace

Insuretech startup DOK dostal 100 milionovou investici od Home Creditu

5. 2. 2019

Sdílet

DOK - focení smluv

Česká insurtech služba DOK, která bezplatně spravuje a porovnává pojišťovací smlouvy ze všech pojišťoven v ČR a doporučuje nejvýhodnější pojišťovací produkty na trhu, získala 100 milionů korun na další rozvoj. Do projektu investovala skupina Home Credit (člen PPF). 

Startup plánuje investici použít k vývoji vlastní umělé inteligence a k postupnému rozšíření na další trhy. „Z hlediska produktu se budeme soustředit primárně na rozšíření produktového portfolia a na vylepšení protinabídek, tedy doporučování výhodnějších pojištění, které už dnes testujeme. Všechny funkcionality vyvíjíme vždy v kooperaci se zákazníky, což nám pomáhá vytvářet službu přímo jim na míru. Konečnou vizí je téměř 100% automatizace, která si poradí s naprostou většinou smluv, najde lepší nabídky a makléři se tak budou moci soustředit pouze na finální kontrolu a lidskou expertízu,“ říká zakladatel služby DOK Pavel Kuhn, který v minulosti stál u zrodu služeb Zonky, Mobito či Sazka mobil. 

Služba DOK klientům poskytuje virtuální prostor pro úschovu pojistných smluv, které zároveň hodnotí, průběžně porovnává s nabídkou na trhu a případně doporučuje výhodnější produkty na základě dohody s klientem. Projekt byl spuštěn v srpnu2018 a za prvních 6 měsíců fungování jej využilo lehce přes 3000 uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).