Hlavní navigace

PPF

PPF prodala dluhopisy O2, CETINu a Telenoru za 14 miliard, bude splácet dluhy

Skupina PPF tento týden prodala dluhopisy za 550 milionů eur, což je asi 14 miliard korun. Hospodářské noviny uvedly, že šlo o prodej dluhopisů z firem z divize PPF Arena 1, kam spadá sedm telekomunikačních společností ze šesti evropských zemí…

22. 3. 2019 11:34

Huawei si zkouší udobřit Evropu. V novém centru v Bruselu dá k náhledu zdrojové kódy

Firma znova ujišťuje, že není úkolována čínskou vládou. Na mobilním veletrhu v Barceloně se zase odehrálo „referendum o Huawei“.

Doba čtení: 7 minut

Švédská mediální skupina MTG prodala většinový podíl v bulharské televizi Nova

Švédská mediální společnost Modern Times Group, která před dvěma lety prodala svůj podíl v tuzemské televizi Prima, potvrdila prodej svého 95% podílu v bulharské televizní skupině Nova. Novým majitelem většinového podílu se stala společnost Advance…

22. 2. 2019 13:23

Insuretech startup DOK dostal 100 milionovou investici od Home Creditu

Česká insurtech služba DOK, která bezplatně spravuje a porovnává pojišťovací smlouvy ze všech pojišťoven v ČR a doporučuje nejvýhodnější pojišťovací produkty na trhu, získala 100 milionů korun na další rozvoj. Do projektu investovala skupina Home…

5. 2. 2019 12:47

Huawei chce postavit tuzemské 5G sítě. S PPF už firma podepsala první dokument

Čínská firma Huawei se těší vstřícnému přístupu ze strany českých firem a státních úřadů. Tlak, aby se neúčastnila strategických projektů, ale stoupá.

Doba čtení: 6 minut

Kellnerova PPF koupila od Telenoru operátory ve čtyřech evropských zemích

Skupina PPF posiluje své sázky na telekomunikace. Oznámila, že kupuje aktiva norské telekomunikační firmy Telenor ve střední a východní Evropě. Zaplatí za ně 2,8 miliardy eur, v přepočtu přes 71 miliard Kč. PPF miliardáře Petra Kellnera, která…

CETIN vydělává PPF, nejlepší šéfové IT firem, Red Hat zase rozšiřuje vývoj v Brně

Mezerník, nebo tabulátor? Rýsuje se další mega spojení firem. Toshiba našla kupce na čipy. Výběr z IT, každý týden na Lupě.

Doba čtení: 3 minuty

Android překonal Windows, O2 vyplatí PPF pět miliard, Bill Gates chválí Čínu

Spojí se Oracle a Accenture? BlackBerry se podařil přerod. McAfee je opět samostatnou firmou. Zprávy z velkého IT, každý pátek na Lupě.

Doba čtení: 3 minuty

Bloomberg: Kellnerova PPF zvažuje prodej O2 nebo jeho části

Aktuální zpráva agentury Bloomberg znovu oživuje spekulace o možném prodeji tuzemského operátora. PPF ovšem konkrétní jednání popírá.

Doba čtení: 1 minuta

Chystá se prodej českého O2 do Číny? PPF to oficiálně odmítá

PPF informace o prodeji majoritního podílu v O2 označuje za manipulativní, zdroje Lupy ale tuto možnost připouštějí.

Doba čtení: 2 minuty

CETIN vytěsnil akcionáře, telco je v kurzu a prodej PC rekordně klesá

Microsoft, EMC a VMware nakupují. Žebříček nejhodnotnějších soukromých IT firem světa. Týdenní výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě.

Doba čtení: 2 minuty

Startují Zonky.cz, P2P půjčky s podporou velké finanční skupiny

Zonky.cz přinášejí na český trh P2P půjček několik novinek. Možná i proto, že za projektem stojí finanční gigant PPF, respektive skupina Home Credit.

Doba čtení: 5 minut

Příjmy O2 klesají, všechno sází na data a nové služby

Operátor Petra Kellnera hlásí výsledky za první letošní půlrok. Kromě počtu klientů s předplacenou kartou klesly i příjmy. Zachránit by to měl mobilní internet. To ale záleží na pokrytí.

Doba čtení: 3 minuty

Už víme, jak proběhla první aukce LTE: PPF válcovala stávající operátory

Vloni v březnu byl zrušen první pokus o aukci kmitočtů pro mobilní sítě. Nově zveřejněné logy vypovídají o tom, jak tento neúspěšný pokus probíhal a jak se choval ten který účastník aukce.

Doba čtení: 8 minut

Převzetí české Telefóniky dokončeno, dozorčí radě předsedá Štefunko z PPF

Na své funkce v dozorčí radě rezignovali zástupci bývalé mateřské firmy Telefónica SA. Uvolněná místa obsadili zástupci skupiny PPF.

Doba čtení: 1 minuta

Kellner má Telefóniku. Plánuje drastické škrty nebo nový silně růstový byznys?

Telekomunikace bývaly velmi „sexy“ byznysem, poslední roky však dostávají těžce zabrat. Doby pohádkových příjmů a zisků jsou pryč. Možnosti, jak na obchodu vydělat ale existují.

Doba čtení: 7 minut

PPF nekupuje jen operátora, ale i poskytovatele ICT řešení

Po osmi letech se do českých rukou nevrací jenom pevný a mobilní operátor, ale také poskytovatel ICT řešení, který se mimo jiné stará o chod datových schránek.

Doba čtení: 5 minut

Česká a slovenská Telefónica prodány skupině PPF

Po čtyři roky si český i slovenský operátor ponechají značku „O2“ a zůstanou zapojeni do partnerské sítě světové Telefóniky. PPF zaplatí celkem 63,6 miliardy korun za podíl 65,9 %.

Doba čtení: 1 minuta

Telefónica potvrdila, že jedná o prodeji své české části skupině PPF

Firma oficiálně potvrdila zprávy agentury Bloomberg o tom, že vyjednává o prodeji své české pobočky. Zájemcem o koupi je podle ní i skupina PPF Petra Kellnera.

Doba čtení: 1 minuta

Aukce kmitočtů: Přihlásilo se 5 firem, PPF se nezúčastní a Telefónica podala žalobu [AKTUALIZOVÁNO]

V poslední den, kdy zájemci mohli podávat přihlášky do aukce na nové mobilní kmitočty, přicházejí zprávy, které její průběh a výsledek mohou výrazně ovlivnit.

Doba čtení: 4 minuty

Mobilní operátoři ostře vystoupili proti zvýhodnění čtvrtého uchazeče o LTE

V příštích třiceti dnech se má rozhodnout o konečných podmínkách nové veřejné soutěže o kmitočty pro mobilní síť čtvrté generace.

Doba čtení: 3 minuty

PPF půjde do aukce na mobilní kmitočty znovu, ale má své podmínky

Skupina PPF půjde do aukce kmitočtů pro mobilní sítě jen tehdy, pokud nedojde ke zbytečným odkladům a budou zachovány nově navržené podmínky aukce

9. 4. 2013 13:53
Doba čtení: 1 minuta

Spekulace: Nový operátor PPF by se mohl jmenovat Air Mobile

Firma PPF miliardáře Petra Kellnera si prostřednictvím své dceřiné společnosti Air Bank registrovala několik ochranných známek – kromě Air Services, Air Insurance a Air Safe je mezi nimi i jméno Air Mobile. Uvedly to Hospodářské noviny, které v souvislosti s tím spekulují o tom, že by mohlo jít o chystané jméno pro nového českého mobilního operátora.

15. 10. 2012 10:11
Doba čtení: do minuty

Jakým operátorem chce být PPF? O desítky procent levnějším a s pětinou zaměstnanců

Pokud v aukci uspěje, chce PPF vybudovat moderního mobilního operátora zaměřeného spíše na retailové zákazníky, s 2G a LTE sítí s outsourcovaným provozem a s plnou nabídkou služeb včetně hlasu. Nejoptimističtější scénář spuštění počítá s Vánoci 2013.

Doba čtení: 6 minut