Hlavní navigace

Intel chystá za miliardu dolarů nákup izraelského transportního startupu Moovit

4. 5. 2020

Sdílet

Robot - umělá inteligence - AI - ruka Autor: Depositphotos

Společnost Intel stojí podle tiskové agentury Reuters těsně před uzavřením dohody o akvizici izraelské mobilní aplikace Moovit za částku okolo jedné miliardy amerických dolarů.

Finální dohoda o akvizici má být uzavřena v řádu dnů. Aplikaci využívá po celém světě přibližně 800 milionů lidí. Společnost v minulosti vybrala od investorů 133 milionů dolarů, nalezneme mezi nimi mimo jiné právě Intel, ale také třeba BMW, iVentures či venture kapitálový fond Sequoia Capital.

Moovit je globální mobilní aplikace pro vyhledávání optimálního spojení veřejnou dopravou. Na základě veřejně dostupných dat o jízdních řádech, ale také polohách dopravních prostředků, nebo dopravních zácpách a výlukách za pomoci velkých dat a umělé inteligence navrhuje optimální spojení do cílové destinace pro daný okamžik. Umožňuje také zvolit preferovaný styl dopravy (s přestupy nebo bez, kombinací chůze, s vynecháním konkrétních dopravních prostředků), nebo zobrazení mapy s trasou použitých dopravních prostředků.

Oproti lokálním aplikacím je její výhodou také celosvětový dosah. Pro nalezení spojení není navíc potřeba znát přesný název zastávek (výhoda při cestách do zahraničí), stačí přibližná adresa místa, kde se právě nalézáte a místa a kam se potřebujete dostat. Nevýhodou aplikace je naopak to, že funguje jen ve větších městech a jejich okolí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).