Hlavní navigace

IsirExplorer: Vychází aplikace provádějící insolvenčním řízením a procesem oddlužení

8. 11. 2021

Sdílet

IsirExplorer Autor: IsirExplorer

Začala fungovat zdarma dostupná služba IsirExplorer nabízející přehled insolvenčních řízení v České republice. Důraz je kladen na proces oddlužení osob.

Projekt je výsledkem diplomové práce studenta Fakulty informačních technologií ČVUT Pavla Tůmy. Aplikaci a závěrečnou práci postavil na otevřených datech. Aktivita vznikla v rámci Laboratoří otevřených dat ČVUT a za podpory Hlídače státu, jenž poskytuje infrastrukturu pro uložení dat.

IsirExplorer poskytuje i statistiky, které doposud nebyly veřejnosti dostupné. Je například možné zjistit objemy insolvencí, průměrnou výši přihlášených pohledávek, jejich počet a také úspěšnost jednotlivých insolvenčních správců včetně jejich odměny.

“Údaje o průběhu jednotlivých řízení se zveřejňují v insolvenčním rejstříku v podobě PDF dokumentů. Podrobná data o insolvencích v současnosti nejsou zveřejňována žádným jiným způsobem a PDF formát není ideální pro strojové čtení. Navrhl jsem proto systém pro automatizované čtení údajů z PDF dokumentů v insolvenčním rejstříku a jejich přehlednou vizualizaci,” uvádí autor aplikace.

IsirExplorer je k dispozici jako open source, zdrojové kódy a další materiály lze najít na GitHubu. Licence je GNU GPL v3.0.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.