Hlavní navigace

Jak Facebook maže obsah? Guardian zveřejnil pravidla pro moderátory

22. 5. 2017

Sdílet

Facebook vyrostl příliš rychle do přílišné velikosti a nedokáže obsah na svých stránkách efektivně kontrolovat. Tak pro britský list Guardian komentuje situaci kolem moderování příspěvků na sociální síti jeden z jeho nejmenovaných zdrojů.

Guardian publikoval sérii textů nazvanou Facebook Files, které obsahují části z asi stovky manuálů a dalších materiálů pro posuzovatele nahlášeného obsahu na Facebooku. Těchto moderátorů má firma kolem 4500 a nedávno oznámila plán, že nabere další 3 tisíce. Většina z nich nejsou přímo zaměstnanci Facebooku, ale pracují pro jeho dodavatele po celém světě.

Moderátoři podle Guardianu projdou dvoutýdenním výcvikem a dostanou sadu manuálů, které jim říkají, jak postupovat. Podle nich pak posuzují obsah, který jim nahlásí uživatelé. Facebook má kromě toho automatický systém, který se pokouší odhalit pokusy publikovat na něm například dětskou pornografii apod.

Podle informací listu se stoupajícím tlakem na Facebook, aby obsah kontroloval, stoupá i tlak na jeho moderátory. Ti se často cítí zahlceni a dělají chyby, zvlášť když musí posuzovat nějaký komplikovanější případ. Také proto je mezi nimi velká fluktuace.

Celou sérii textů najdete na webu Guardianu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).