Hlavní navigace

Jak to lítá Amazonu? V Cambridgi testuje plně automatické drony

15. 12. 2016

Sdílet

Zákazník objedná po internetu multimediální přehrávač (samozřejmě jde o jeho vlastní Fire TV) a obsluha jej ve skladu zabalí do krabice a přihodí pytlík popcornu. Krabici si automaticky odebere dron, který vyjede po kolejnici před sklad a odletí s nákladem k zákazníkovi. Tak nějak vypadá doručování budoucnosti podle amerického Amazonu.

Let stroje je pak zcela automatický a dron se řídí pomocí GPS. K zákazníkovi dorazí do 30 minut od odeslání objednávky, nechá balíček na zemi a zase odletí.

E-shop spustil nové polní testování dronů v britské Cambridgi. Zatím se týká dvou vybraných zákazníků, ale v blízké budoucnosti se mají Amazonu do betatestu zapojit další desítky lidí žijících v blízkosti britského skladu.

V Česku si dodávku zboží dronem v rámci předvánoční PR akce nedávno vyzkoušel Mall.cz. Než – a jestli vůbec – drony skutečně začnou doručovat nákupy v ostrém provozu, musí se toho ale ještě hodně změnit. Chybí například jak systém pro řízení jejich provozu, tak potřebné změny v zákonech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).