Hlavní navigace

E-shopové drony už i v Česku? První ostré testy hlásí Mall. Zákony jim ale moc nefandí

21. 11. 2016

Sdílet

Amazon a DHL už to mají za sebou. Teď se k velkým hráčům chce připojit i tuzemský Mall.cz. Tento týden by měl e-shop otestovat celý proces automatizovaného doručování zásilek – od objednání zákazníkem přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem, který zásilku doručí přímo zákazníkovi. 

Do dronového dobrodružství se firma pustí zatím jen ve svém distribučním centru v Jirnech u Prahy. Průběhem se chce firma pochlubit v živém přenosu na facebookovém profilu. 

Sledovat ho budou i úřady. Na testovací doručení bude dohlížet i Úřad pro civilní letectví. Novinku totiž v tuto chvíli česká legislativa neumožňuje. „K úpravě legislativy může vést ještě dlouhá cesta, pro nás je podstatné být součástí celého procesu a mít možnost poskytnout zkušenosti z našeho vlastního testování,“ tvrdí šéf Mall Group Jakub Havrlant.

Ten má před sebou klíčovou vánoční sezónu, když se musel během letošního léta přerodit ze šéfa investiční skupiny v ředitele skupiny e-shopů. Po schválení převzetí Mallu antimonopolním úřadem už stihl v čele skupiny rozjet mobilní verzi obchodu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).