Hlavní navigace

Jak vypadá vysílač Digital Broadcasting na pražské Novodvorské? Podívejte se na galerii

5. 2. 2019

Sdílet

Digital Broadcasting - Novodvorská Autor: Karel Choc

Jeden ze dvou dominantních operátorů zemského televizního vysílání, společnost Digital Broadcasting, využila semináře o přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 a pozvala jeho účastníky na krátkou prohlídku vysílacího stanoviště, umístěného na jednom z věžáků na pražské ulici Novodvorská a veřejnosti jinak nepřístupného. Kromě něj využívá Digital Broadcasting pro pokrytí Prahy ještě další dvě lokality na Ládví a Olšanské.


Autor: Karel Choc

Televizní vysílač na pražské Novodvorské.

Zázemí vysílače je ukryto v železném kontejneru a jeho prostřednictvím se do éteru šíří celoplošný DVB-T multiplex 4, regionální DVB-T síť 7 a přechodová DVB-T2 síť 13. Po překlopení do finálních DVB-T2 sítí ji bude využívat i multiplex 24. 


Autor: Karel Choc

Nová zařízení od Rohde & Schwarz a původní od Electrolink.

Při příležitosti přechodu z DVB-T na DVB-T2 také Digital Broadcasting obměnily značku dodavatele technologií, místo dosavadních zařízení od firmy Electrolink budou využívat výrobky Rohde & Schwarz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).