Hlavní navigace

Jako Pinterest. Google poladil hledání obrázků. Přidá odkazy třeba i na recepty

2. 8. 2017

Sdílet

Napřed Pinterest a hned potom i Google. Vyhledávání obrázků se dočkalo svého vylepšení během letošního léta. Vyhledávač přidal kromě obrázků i další výsledky, které by mohly s obrázkem souviset – to znamená třeba recept nebo dostupnost věci v nějakém e-shopu. 

Novinka tak motivuje tvůrce obsahu k lepšímu tagování svých receptů, textů nebo katalogů, respektive využívat Recipe markup, Product markup nebo Video markup. Vyhledávač proto nabízí i Structured Data Testing Tool, nástroj, který prosviští web, jestli je bez problémů. 

Není to poprvé, kdy Google reaguje na Pinterest. Google je přeci jenom ale větší firma. A tak na letošní konferenci Google I/O představil významné vylepšení svého vyhledávání. A to v kombinaci s Google Lens (více na Techcruch). Novinka by měla prostřednictvím Google Photos a mobilního asistenta pochopit, co uživatel hledá foťákem a rovnou mu umožnit přejít rovnou do obchodu nebo na web. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 8. 2017 12:52

    Tom (neregistrovaný)

    To je moc hezký ale já bych radši kdyby pořešili duplicitu a přestali na prvních místech zobrazovat weby co mi moje obrázky ukradli (tedy zveřejnili dávno po mě). Nejstupidnější je, že i ty co neodstraní metadata google klidně upřednostní před originálem přitom v tom obrázku má url odkud pochází... Demence toto

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).