Hlavní navigace

Pinterest

Pinterest je sociální síť založená na sdílení obrázků nalezených na webových stránkách. Uživatelé si zakládají tematické Nástěnky (Boards), na které pak mohou „připíchnout“ (Pin) fotografie nalezené na internetu, komentovat je, označovat (Lajk) a dále je sdílet. Uživatelé také mohou sledovat jiné uživatele, nebo jejich konkrétní nástěnky. Další informace můžete najít v podrobném průvodci Pinterest: K čemu může být dobrá čistě obrázková sociální síť?

Sociální sítě v roce 2017: Konec iluzí o Facebooku. A fake news jsou moderní marketing

Sociální sítě jsme se v roce 2017 naučili až skoro nenávidět, ale stejně před nimi pořád není úniku.

Doba čtení: 7 minut

Jako Pinterest. Google poladil hledání obrázků. Přidá odkazy třeba i na recepty

Napřed Pinterest a hned potom i Google. Vyhledávání obrázků se dočkalo svého vylepšení během letošního léta. Vyhledávač přidal kromě obrázků i další výsledky, které by mohly s obrázkem souviset – to znamená třeba recept nebo dostupnost věci…

Pintrips nemusí měnit jméno, Pinterest neuspěl u soudu

Tahanice o jména jsou na internetu běžné. Většinou prostě vyhrává ten, kdo má dost peněz a chuť se soudit. Nebo je dostatečně velký.

Doba čtení: 2 minuty

Pinterest chystá nákupní tlačítko, zboží si koupíte přímo z obrázků

Sociální síť na sdílení fotografií dospívá. Nedávno představila nástroje pro marketéry, teď se začíná míchat do života e-shopům.

3. 6. 2015 9:23
Doba čtení: 1 minuta

Google+ spustil Collections. Chce konkurovat Pinterestu

Nová služba umožní uživatelům sociální sítě vytvářet a sdílet tematické kolekce příspěvků. Budoucnost celé služby je ale pořád nejasná.

Doba čtení: 1 minuta

Pinterest dosáhl 30 miliard pinů, za půl roku vyrostl o 50 %

Pinterest, sociální síť využívající prakticky pouze fotografie organizované do forem nástěnek, hlásí 30 miliard připnutých obrázků na 750 milionech nástěnek.

28. 4. 2014 10:02
Doba čtení: 1 minuta

Pinterest: K čemu může být dobrá čistě obrázková sociální síť? (2)

Jak na Pinterestu hledat zajímavý obsah? A proč se nemusíte děsit, že na vaše komentáře nikdo nereaguje? Nabízíme vám detailnější pohled na „obrázkovou“ sociální síť.

Doba čtení: 6 minut

Pinterest: k čemu může být dobrá čistě obrázková sociální síť (1)

Nabízíme vám trochu detailnější pohled na sociální síť Pinterest. Můžete tomu možná říkat i „kratší návod“. Nebo prostě jenom praktické postřehy a tipy, jak ji používat.

Doba čtení: 4 minuty

Nástěnka „Pinterest“ je nově také v češtině a ve slovenštině

Firma tak před koncem roku rozšiřuje svou „přítomnost“ na dvacítku zemí. Letos patrně posbírala celkem 425 milionů dolarů financování, dílem právě na expanzi do světa.

Doba čtení: 1 minuta

Pinterest má 70 milionů uživatelů a roste mimo USA

Podle společnosti Semiocast se podařilo Pinterestu překročit 70 milionů uživatelů a významně poroste mimo Spojené státy.

Doba čtení: 1 minuta

Jak sdílení na sociálních sítích ovlivňuje prodej zboží?

Vede koupě ke sdílení, nebo sdílení ke koupi? Analýza firmy Vision Critical nabízí řadu užitečných informací týkající se Facebooku, Twitteru a Pinterestu ve vztahu k prodeji zboží.

Doba čtení: 2 minuty

Pinterest nasazuje nový vzhled

Pinterest, jednička mezi „obrázkovými“ sociálními sítěmi, postupně nasazuje uživatelům nový vzhled. Těžko říci, jestli ten nový je něčím (výrazně) lepší.

Doba čtení: 1 minuta

Zendesk napaden, unikly z něj dotazy na Twitter, Tumblr a Pinterest

Uživatelé těchto služeb jsou nyní vystaveni nebezpečí účinného phishingu.

22. 2. 2013 11:03
Doba čtení: 1 minuta

Firmy v sociálních sítích být potřebují — jsou tam totiž jejich zákazníci

Sociální sítě jsou a vy to nezměníte. Jako firma je můžete stěží přehlížet. Například na Facebooku je již třetina české populace a polovina české populace internetové, a podíl dále stoupá. Náctiletí, kteří Facebookem žijí nejvíce, postupně dospívají v mladé, produktivní dospělé.

Doba čtení: 7 minut

Spojené národy stále chtějí ovládnout Internet. Intranet, pro změnu, prý není mrtvý.

Starší lidé mají lepší hesla než ti mladí, webdesign ovládl nešvar vytváření přeplácaných stránek, Google Drive bude mít offline podobu, Microsoft Azure podporuje Linux a Apple už nechce mapy od Google. Co zajímavé se událo v právě uplynulém týdnu. A navrch tři videa.

Doba čtení: 4 minuty

Pinstagram.com propojuje Instagram a Pinterest

www.pinstagram.co je práce dvou šikovných lidí za jeden víkend, Pek Pongpaet a Brandon Leonardo uvedli do života „Pinterest for Instagram“. Postačí se přihlásit prostřednictvím vašeho účtu u Instagramu a získáte pohled na Instagram v podobě používané na Pinterest.com. S odpovídající funkčností. Navíc získáte možnost připnout fotky právě na váš Pinterest. 

3. 5. 2012 8:57
Doba čtení: do minuty

Pinterest je třetí nejvíce populární sociální sítí (v USA)

Experian Hitwise v aktuální zprávě označuje www.Pinterest.com za třetí nejvíce populární sociální síť. Po Facebook (7 miliard návštěv za březen 2012) a Twitteru (182 milionů návštěv). Hitwise populárnost určuje podle počtu návštěv a vychází z vlastních dat, která navíc nezahrnují přístupy z mobilních telefonů. Data se pochopitelně týkají USA, nikoliv celého světa.

Doba čtení: 1 minuta

Pinterest.com mění pravidla užívání, odstraňuje "prodej" uživatelského obsahu

Pinterest – www.pinterest.com – zveřejnil nová Pravidla užívání, ve kterých reaguje hlavně na rostoucí kritiku možnosti prodeje uživatelského obsahu. Nové Terms of Service, Acceptable Use Policy a Privacy Policy je možné vidět již nyní, v platnost Pravidla užívání vstoupí 6. dubna 2012. Zásadní změnou je odstranění práva na prodej uživatelského obsahu, zákaz vkládání obsahu vyobrazujícího sebepoškozování, nové pomůcky usnadňující nahlášení porušování autorského a známkového práva a doplnění…

24. 3. 2012 8:11
Doba čtení: do minuty

Pinterest začíná mít problémy s autorským právem

Pinterest – www.pinterest.com – má přes milion uživatelů a v posledních týdnech je v pozici „miláčka“ médií. Stoupající popularita, úvahy nad tím zda je to "další Facebook i první pokusy firem o využití znamenají ale i jiný druh pozornost. Více a více se objevují ti, kteří nejsou zdaleka spokojení s přístupem Pinterestu k autorským právům.

Doba čtení: 2 minuty