Hlavní navigace

Pinterest dosáhl 30 miliard pinů, za půl roku vyrostl o 50 %

28. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pinterest, sociální síť využívající prakticky pouze fotografie organizované do forem nástěnek, hlásí 30 miliard připnutých obrázků na 750 milionech nástěnek.

Na Pinterestu – www.pinterest.com – už najdete 30 miliard fotek připnutých na 750 milionech nástěnek. 50% růst počtu pinů přitom dosáhl za posledních šest měsíců, což svědčí o nebývalém růstu zájmu o tuto službu. 

Růstu velmi pravděpodobně pomohlo doplnění zobrazování souvisejících připnutí (pinů), které výrazně usnadňuje objevování dalšího zajímavého obsahu. Potvrzuje to i další zajímavý údaj: dnešní připínané obrázky už mají v 90 % případů další související obrázky připojené.

Další zajímavá čísla o Pinterestu? V březnu uvedl, že 75 % provozu pochází z jeho mobilních aplikací. V USA by měl Pinterest mít okolo 40 milionů uživatelů, kolik jich je v České republice nevíme, ale celosvětově by mělo jít o více než 70 milionů. Za čtyři roky od spuštění, tedy od března 2010.

Čerstvou novinkou na Pinterestu je pozměněné vyhledávání – to se snaží uživatelům napovídat, co mohou hledat, a co k hledanému výrazu mohou přidat pro konkrétnější výsledky. Funguje to samozřejmě na základě toho, co má Pinterest k dispozici: jaká klíčová slova uživatelé hledají a jaké související výrazy dávají výsledky. „Guided Search“ (hledání s průvodcem) by podle Pinterestu mělo pomoci lépe najít ty správné piny (příspěvky).

MM socky3

  

TIP: Pokud si nejste jisti k čemu Pinterest slouží a jak funguje, zkuste Pinterest: k čemu může být dobrá čistě obrázková sociální síť (1) a Pinterest: K čemu může být dobrá čistě obrázková sociální síť? (2)

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.