Hlavní navigace

Pinterest má 70 milionů uživatelů a roste mimo USA

16. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle společnosti Semiocast se podařilo Pinterestu překročit 70 milionů uživatelů a významně poroste mimo Spojené státy.

Semiocast ve studii ukazuje nárůst počtu uživatelů Pinterestu (www.pinterest.com). Ten si bere za úkol spojovat lidi, kteří mají stejný vkus. Jedná se o online nástěnku, na kterou je možné špendlit hezké obrázky.

Zveřejněná data dokládají, že na růstu se nezanedbatelnou měrou podílejí také uživatelé mimo Spojené státy. V Semiocastu počítáním a analýzou účtů zjistili, že Pinterest má aktuálně 70 milionů uživatelů. Ačkoli prozatím stále nejvíce uživatelů Pinterestu pochází právě z USA, do budoucna by se to mohlo změnit.

V červnu bylo 55 procent nových uživatelů Pinterestu z USA. Tento podíl ale klesá a podle analytiků Semiocastu se dá předpokládat, že zhruba za 18 měsíců budou více než polovinu nových uživatelů Pinterestu tvořit lidé ze zahraničí, tedy ze zemí mimo USA.

Semiocast

Nárůst počtu uživatelů. Modře uživatelé z USA, zeleně z ostatních zemí.

Američtí uživatelé jsou ale stále výrazně aktivnější, než ti z jiných částí světa. Bude zajímavé sledovat jak se bude Pinterestu dařit například ve Francii, kde zhruba před měsícem spustil tamní lokalizovanou podobu. Aktivních  je na Pinterestu zhruba 20 milionů uživatelů.

Semiocast

Aktivita uživatelů na Pinterestu

Více jak 50 milionů účtů na Pinterestu si založili uživatelé ze Spojených států. Američany následují s velkým odstupem Kanaďané, Britové a Australané.

MM socky3

Semiocast

Počet uživatelů podle země původu.

Zdroj: Pinterest has 70 million users More than 70% are in the U.S.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.