Hlavní navigace

Janek Kroupa opouští Český rozhlas, posílí tým webu Seznam Zprávy

15. 10. 2019

Sdílet

Janek Kroupa Autor: TV Nova

Známý investigativní novinář Janek Kroupa na konci října odejde z Českého rozhlasu. Jeho novým působištěm bude redakce serveru Seznam Zprávy, která buduje investigativní oddělení.

Kroupův příchod potvrdil na konferenci Czech Internet Forum ředitel zpravodajství a rádií Seznam.cz Jakub Unger. Podle Ungera povede celý investigativní tým. „Jeho příchod očekáváme už brzy,“ řekl Unger. Novinářův odchod ke konci října potvrdil na dotaz Digizone.cz ředitel zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Shodou okolností se má Rada Českého rozhlasu na svém příštím jednání připadajícím právě na 31. října zabývat tím, jak je možné, že se Janek Kroupa objevuje také na obrazovce TV Nova. Pořad vysílaný v televizi se natáčel už před pár lety, od té doby pro něj Nova hledala vhodný programový slot. Podle informací dostupných přímo na webu TV Nova ho komerční stanice původně avizovala jako novinku už na podzim 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).