Hlavní navigace

Jaromír Soukup by chtěl k TV Barrandov přikoupit Mladou frontu

5. 5. 2020

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Mediální skupina Empresa Media předložila nabídku na odkup vydavatelství Mladá fronta, které je momentálně v insolvenci. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Empresa Media je firma Jaromíra Soukupa, pod kterou spadá televize Barrandov nebo časopisy Týden a Sedmička.

Podle dokumentu v insolvenčním rejstříku už Empresa oslovila i některé věřitele Mladé fronty a nabídla jim odkup jejich pohledávek. Mladé frontě nabízí využití obchodních kontaktů a zákazníků, díky nimž by mohla stabilizovat svůj obrat a cash flow.

„Konsolidovaný roční obrat Empresa Media přesahuje 800 milionů korun českých,“ píše v nabídce Jaromír Soukup. „V poměru k ostatním velkým českým mediálním skupinám se pak řadíme na třetí místo v podílu na trhu co do měsíčního zásahu na koncového uživatele těsně za Prima Group a Nova Group,“ tvrdí podnikatel.

Firmy Jaromíra Soukupa momentálně přistoupily k úsporným opatřením kvůli koronaviru. „Každý den hovoříme s klienty a snažíme se zachovat výši jejich investic do reklamy. Ale nebudu lhát, že je to v této době velmi obtížné. Stejně tak jednáme s dodavateli, aby byli trpěliví s placením závazků, protože fakt je ten, že dodavatelsko-odběratelský řetězec se zadrhl,“ řekl pro magazín Forbes.

Nejznámějším produktem vydavatelství Mladá fronta je týdeník Euro. Vydává také několik motoristických časopisů, dětský magazín Puntík nebo odborné lékařské časopisy. Firma má také knižní divizi, která vznikla už v roce 1945.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).