Hlavní navigace

Jaromír Soukup prohrál soud s Českou televizí, zatím nepravomocně

29. 4. 2019

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: YouTube

Majitel a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se má na své stanici omluvit České televizi za manipulativní, dehonestující a nepravdivé výroky, které pronášel v pořadech věnovaných fungování a hospodaření veřejnoprávní televize. Zatím nepravomocně o tom rozhodl Městský soud v Praze.

Žaloba se týkala loňských výroků v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Soukup například tvrdil, že Česká televize nepodléhá vůbec žádné kontrole, kašle na své diváky, je to pohrobek socialismu a pracuje v ní „dost darebáků a podvodníků“.

"Kritika každého veřejnoprávního subjektu je zdravá, ale musí se dělat způsobem, který není dryáčnický, dehonestující,“ citoval server Novinky.cz soudkyni Irenu Karpíškovou. „Většina výroků pana Soukupa byla na hraně. Byly to vždycky výroky, které manipulativním způsobem zkreslovaly skutečnost,“ podotkla soudkyně.

Právní zástupkyně Barrandova svého klienta hájila tím, že podle něj jde o výroky na faktickém základě a veřejně dostupné „z různých powerpointových prezentací, diskusí či článků z médií“. Česká televize podle ní omezuje svobodu projevu Jaromíra Soukupa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).