Hlavní navigace

Joj Family oprašuje zapomenuté socialistické seriály, do HD vysílání nasadí Zákony pohybu

30. 11. 2018

Sdílet

Joj family Autor: YouTube

Po seriálu Rodáci, který byl natočen v roce 1988 v rámci čtyřicetiletého výročí převzetí moci v Československu komunistickou stranou a ve své době patřil k nejnákladnějším projektům Československé televize, se televizní stanice Joj Family rozhodla zalovit ještě hlouběji v archivu. Od dnešního dne tak na své obrazovky pouští seriál Zákony pohybu z roku 1978.

Zatímco Rodáky režiséra Jiřího Adamce odvysílala před Joj Family už v dubnu 2011 televize Barrandov, dnes uváděné Zákony pohybu čekaly na svoji reprízu celých čtyřicet let. Děj seriálu se odehrává v národním podniku Radiana, který vyrábí litinové radiátory, a během třinácti dílů se tak řeší jeho „každodenní problémy“. 

Ze začátku seriálu se vše točí kolem stávajícího vedení podniku, kde svědomitého ředitele Drachslera v podání Martina Růžka jeho náměstci neustále obelhávají a je svým okolím více či méně nápadně pobízen k nekalým machinacím. 

Ve čtvrtém díle je pak Drachsler odvolán a na jeho místo nastupuje mladý inženýr Hájek, kterého ztvárnil Viktor Vrabec z plzeňské činohry Divadla J. K. Tyla. Jako pečlivý správce rozplétá po zbytek seriálů lumpárny předchozího vedení a snaží se celý podnik dovést zpátky na vrchol.

Joj Family v HD jako argument pro DVB-T2

První díl seriálu odvysílá Joj Family dnes večer a v repríze poběží během sobotního dopoledne. Stanici je možné naladit v HD kvalitě u přechodové DVB-T2 sítě s číselným označením 13, kterou provozuje společnost Digital Broadcasting. 

Díky HD kvalitě se vysílání Joj Family stalo jednou z mála přidaných hodnot pro diváky, kteří se rozhodli už teď přejít na nový vysílací standard DVB-T2. Kromě stanic veřejnoprávní České televize je ve vysokém rozlišení dostupné ještě vysílání Prima Comedy Central a dvou regionálních stanic Polar a V1. Všechny využívají zmíněnou přechodovou síť 13. 

PSALI JSME: Vysílání Joj Family ve vysokém rozlišení se stalo první přidanou hodnotou tuzemského DVB-T2

Hlavní komerční skupiny Nova, Prima a Barrandov už oznámily, že zdarma svůj HD obsah do vysílání ve formátu DVB-T2 neumístí. Jedinou celoplošnou stanicí, která deklarovala ochotu vysílat ve finálních DVB-T2 sítích ve vysokém rozlišení, je tak zatím zpravodajská Seznam TV.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).