Hlavní navigace

Josef Šlerka v Socialbakers končí, povede Nadační fond nezávislé žurnalistiky

1. 8. 2017

Sdílet

„Včera byl můj poslední den v Socialbakers,“ oznámil na svém facebookovém profilu datový analytik a pedagog Studia nových médií na FF UK Josef Šlerka. Po odchodu z firmy, pro kterou poslední rok pracoval v Německu, od poloviny srpna nastoupí do nové práce.

„Od 15. srpna jsem novým šéfem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. NFNZ existuje rok a já jsem byl od počátku členem správní rady, a když přišla nabídka, zda se neucházet o vedení fondu, šel jsem do toho,“ informuje.

Fond rozděluje granty na podporu nezávislé a pátrací novinářské práce. V minulosti přispěl například na rozšíření serveru Hlídací pes do regionů, podpořil server Občasník.eu, který se věnuje kauzám na Vysočině, a spolufinancoval vznik řady konkrétních textů pro Deník Referendum, server Neovlivní.cz, časopis Reportér a další.

Peníze fondu věnují čeští podnikatelé, mezi jeho zakladatele patří majitel firmy Crocodile Petr Cichoň, jeden ze zakladatelů Software602 Richard Kaucký či profesor kybernetiky z ČVUT Vladimír Mařík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).