Hlavní navigace

Josef Šlerka v Socialbakers končí, povede Nadační fond nezávislé žurnalistiky

Sdílet

David Slížek

„Včera byl můj poslední den v Socialbakers,“ oznámil na svém facebookovém profilu datový analytik a pedagog Studia nových médií na FF UK Josef Šlerka. Po odchodu z firmy, pro kterou poslední rok pracoval v Německu, od poloviny srpna nastoupí do nové práce.

„Od 15. srpna jsem novým šéfem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. NFNZ existuje rok a já jsem byl od počátku členem správní rady, a když přišla nabídka, zda se neucházet o vedení fondu, šel jsem do toho,“ informuje.

Fond rozděluje granty na podporu nezávislé a pátrací novinářské práce. V minulosti přispěl například na rozšíření serveru Hlídací pes do regionů, podpořil server Občasník.eu, který se věnuje kauzám na Vysočině, a spolufinancoval vznik řady konkrétních textů pro Deník Referendum, server Neovlivní.cz, časopis Reportér a další.

Peníze fondu věnují čeští podnikatelé, mezi jeho zakladatele patří majitel firmy Crocodile Petr Cichoň, jeden ze zakladatelů Software602 Richard Kaucký či profesor kybernetiky z ČVUT Vladimír Mařík.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?