Hlavní navigace

JRC navýšilo tržby na 538 milionů, konkurenční Xzone je na 110 milionech

7. 3. 2019

Sdílet

JRC Czech

Tuzemský retailový prodejce videoher a herního příslušenství a doplňků JRC Czech ve finančním roce od 1. února 2017 do 31. ledna 2018 navýšil tržby na 538,3 milionu korun. Rok předtím to dělalo 526,2 milionu korun. Zisk pak činil 10,5 milionu korun oproti předchozím 12,9 milionu.

Růst podle JRC reflektoval „probíhající trendy na trhu, které souvisí hlavně s rostoucím zastoupením prodejů herních konzolí a silných herních novinek.“ Roste také podíl herního merchandisingu a digitálních produktů.

JRC očekává, že za další rok vyroste o čtyři až šest procent. Kromě organického růstu chce využít rozvoj maloobchodní sítě nebo doplňkového herního sortimentu. Doposud mělo JRC v Česku 32 kamenných prodejen. Další pak skrze JRC SK provozuje na Slovensku, kde došlo k odkupu sítě Brloh.

JRC v roce 2015 skrze společnost Hamaga koupil podnikatel Michal Šnobr. Firma má odhadem více než třetinový podíl na trhu. Se svými obchody obsazuje zejména lukrativní lokality jako jsou obchodní domy, kde cílí na běžné publikum. Rozvíjí také výkup a prodej bazarových her pro konzole.

Konkurenční Xzone.cz se pak soustředí spíše na „hardcore“ hráče, kterým nabízí například dražší sběratelské edice her a podobně. Xzone v roce 2015 přikoupil obchod GameExpres. Obchod měl v roce ke dni 31. března 2018 čistý obrat ve výši 110,4 milionů korun.

Rok předtím byl obrat Xzone 144,4 milionu korun. O pokles se podle firmy nejedná, protože se přecházelo na fiskální rok a 144 milionů bylo vytvořeno pěti kvartály.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).