Hlavní navigace

Herní obchody Xzone a GameExpres se spojily, vznikla nová dvojka na trhu

28. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvě české rodinné firmy prodávající hry spojily své síly. GameExpres.cz se stává součástí Xzone.cz výměnou za podíly ve firmě.

Prodávat hry není ve velké konkurenci (a po nástupu velkých hráčů typu Steam) jednoduché, lokální hráči proto hledají cestu, jak dále fungovat. Máme šanci jen jako velká firma, přiznávají dosavadní dvojka a trojka na trhu, které oznámily spojení do jedné společnosti.

„Firma Expres Stores, s.r.o., která provozuje Gameexpres.cz, se tímto spojením stává součástí a majetkem Xzone, s.r.o. výměnou za podíly ve společné firmě,“ píše v tiskové zprávě zakladatel Xzone.cz Martin Schovanec

Podíly v Xzone s.r.o. se po fúzi změnily následovně: Martin Schovanec drží 30 %, Jiří Pospíšil 20 %, Jan Hanuš 20 %, Bohuslav Schovanec 15 % a Ladislav Hadač 15 %.

Lounský Xzone působí v Česku a kromě online obchodu má také pět kamenných prodejen (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové a Louny). GameExpres se pro změnu zaměřil na expanzi na Slovensko. Spojením vzniká firma s ročními tržbami 140 milionů Kč.

KL22_nominace

„Současný stav, kdy na relativně malém českém trhu působí cca 40 specializovaných prodejců, je dlouhodobě neudržitelný a výrazně to sráží kvalitu poskytovaných služeb. Dá se tedy očekávat, že podobná fúze, jako ta naše, nebude poslední,“ dodává Schovanec.

Majitele nedávno změnil i největší tuzemský (a slovenský) prodejce her – síť JRC. Přes svou firmu Hamaga ji koupil expert na energetiku Michal Šnobr.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn