Hlavní navigace

Kaspersky Lab v Česku a ve východní Evropě povede Kořen, přichází ze SUSE

4. 3. 2019

Sdílet

Miroslav Kořen, SUSE

Ruská společnost Kaspersky Lab má od března nového ředitele pro východní Evropu, kterým se stal Čech Miroslav Kořen. Ten doposud vedl byznys linuxového a open source podniku SUSE na českém trhu a kývnul na nabídku, kterou od Rusů dostal.

Do regionu východní Evropy v rámci Kaspersky Lab spadají vedle České republiky také Slovensko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Řecko, Maďarsko, Rumunsko, Severní Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Srbsko, Slovinsko a Ukrajina.

Kaspersky Lab je v poslední době, podobně jako čínský Huawei, součástí obav z toho, zda jeho produkty nemohou sloužit vlivům ruské vlády. Firma to odmítá a infrastrukturu ze značné části stěhuje do Švýcarska. USA a Velká Británie už Kaspersky Lab zakázaly nasazovat ve státní správě, připojilo se také Nizozemsko a na firmu upozornil Evropský parlament. V Česku aktivity Kaspersky Lab sleduje NÚKIB.

Společnost každopádně uvádí, že ve východní Evropě vidí velký potenciál pro růst. U nás produkty od Kaspersky používá řada státních institucí.

Kaspersky má v Česku malý sedmičlenný tým. Podle účetní uzávěrky firma v roce 2017 vygenerovala čistý obrat ve výši necelých 41 milionů korun, což byl meziroční růst o pět milionů. Koncem loňského roku byl z funkce jednatele společnosti odvolán Zoran Puskovic, kterého nahradil Petr Kuboš. Český Kaspersky spadá pod britský Kaspersky Lab Limited.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).