Hlavní navigace

Ke snaze vlády vybudovat evropské AI centrum se přidaly VUT a MUNI

15. 10. 2019

Sdílet

Národní strategie umělé inteligence v České republice (NAIS) Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Do snahy současné vlády stát se vedoucím místem pro čtyři evropská centra of excellence pro umělou inteligenci se zapojují další tuzemské vysoké školy. Ministr průmyslu Karel Havlíček podepsal memoranda o spolupráci s rektorem Vysokého učení technického v Brně Petrem Štěpánkem a prorektorem Masarykovy univerzity Radimem Polčákem.

V srpnu už se přidaly školy Matfyz, ČVUT, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a také Svaz průmyslu a dopravy. Ministerstvo průmyslu uvádí, že „domluvit spolupráci s vědci napříč ČR je nejen v kontextu s umělou inteligencí klíčové“ a že je třeba postupovat koordinovaně. Postupuje se v souladu s Národní strategií umělé inteligence (NAIS). Vláda se pro podporu AI centra v Česku snaží získat i partnery z dalších zemí Evropské unie.

Přidávají se také první soukromé společnosti. Podporu přislíbil například Microsoft a nedávno se přihlásila také japonská Konica Minolta, která v Brně provozuje jedno ze svých světových vývojových center, jenž je zaměřené mimo jiné právě na AI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).