Hlavní navigace

Ke svým pátým narozeninám si televize Relax nadělila novou staniční grafiku

11. 9. 2018

Sdílet

TV Relax (redesign 2018) Autor: TV Relax

Změny v programové skladbě stanice shrnuje nové motto televize „pohodová televize“. Do tvorby nových staničních jinglů zapojil Relax všechny své zaměstnance a moderátory. Mají ilustrovat fakt, že za výrobou televizního vysílání stojí skuteční lidé s lidskou tváří, kterým na svých divácích záleží

Na oživení podzimní sezóny kanál do svého programu nasadí mexické romantické seriály Labyrinty vášně a Esmeralda, ženám je určen i magazín Dámská jízda s Heidi. Novinkou je i pořad Relax Top, který je postaven na formátu tzv. Quick show

Osvěžení se dočká i zpravodajství, které se bude nově jmenovat Pohodové zprávy a To nej z regionů. Novou podobu získaly i webové stránky televize, o jejichž vývoj se postarala agentura Liffstudio.

Vývoj a vizualizaci nové staniční grafiky dostal na starost art director Vladimír Jaške a marketingová specialistka Martina Vacková, pod vedením výkonné ředitelky stanice Nikoly Pařízkové, dcery majitele celé skupiny Pohoda, ostravského podnikatele Radima Pařízka

Vizuálně zajímavý barevný nesoulad

Jaške při vývoji rebrandovaného selfproma vsadil na kontrast fuchsiově růžové barvy se zelenou, které jsou posazeny na opačné straně barevného spektra, čímž dosáhl zdánlivé nesouhry těchto dvou barev, která je vizuálně nesmírně zajímavá

Písmeno X symbolizující stanici Relax dostalo novou 3D vizáž a pro potřeby nového self promotion vznikla i nová hudební dramaturgie televize. Hudba, grafika, dynamické prvky i barevnost respektují afinitu stanice k cílové skupině diváků starších patnácti let, kterou průměrně tvoří více jak 83 procent žen. 

Ženy mají na rozdíl od mužů v buňkách vepsán o jeden chromozom X navíc. Čímž se od nich odlišují. Televizi Relax sledují převážně divačky a tím, že klademe důraz na práci s písmenem X, jsme chtěli vyzdvihnout jejich jedinečnost, vysvětlil Jaške.

Dvakrát Leticia Calderon

Od 10. září nasadí televize od 19:55 hodin telenovelu Esmeralda a ve 20:50 hodin pak poběží Labyrinty vášně. V obou seriálech ztvárnila hlavní roli herečka Leticia Calderon. Magazín Dámská jízda s Heidi Janků budou moci diváci sledovat každou sobotu a neděli od 18:40 hodin. 

Pokračovat budou i seriály Stefanie a Doktor z hor, naopak novinkou je nasazení dokumentárního cyklu Fantastická příroda. Cestovatelský pořad Na špacíru s Relaxem moderuje manželský pár Michaela a Roman Tomešovi. Diváci nepřijdou ani o show Vladimíra Hrona Poslední zhasne.

Celé léto pak televize Relax testovala pod názvem Střípky koncept rychlých reportáží a zpráv z různých oblastí denního života. Plně automatizovaný zhruba hodinový blok videí s grafickými předěly a vlastním menu reaguje na poptávku diváků ohledně rychlejší možnosti přehrávání videí. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).