Hlavní navigace

Kellnerova PPF koupila od Telenoru operátory ve čtyřech evropských zemích

Sdílet

David Slížek 21. 3. 2018

Skupina PPF posiluje své sázky na telekomunikace. Oznámila, že kupuje aktiva norské telekomunikační firmy Telenor ve střední a východní Evropě. Zaplatí za ně 2,8 miliardy eur, v přepočtu přes 71 miliard Kč.

PPF miliardáře Petra Kellnera, která v Česku ovládá operátora O2 a infrastrukturní firmu CETIN, se tak stane majitelem mobilních operátorů Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. PPF podle podmínek obchodu může v těchto zemích používat jméno Telenor do 1. poloviny roku 2021 a také nemovitosti využívané pro provoz společnosti.

„Skupina PPF tímto nákupem rozšiřuje své telekomunikační portfolio o čtyři další země a realizuje tak svůj dlouhodobý záměr stát se středně velkým evropským operátorem; chceme využít našich zkušeností k posílení pozice na trhu,“ komentoval nákup Ladislav Bartoníček, akcionář skupiny PPF, zodpovědný ve vedení PPF za oblast telekomunikací.

Transakci ještě musí schválit příslušné regulační úřady.

Telenor má v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku 9 milionů klientů a zaměstnává tam skoro 3500 lidí. Do Maďarska přišel v roce 1994, kdy koupil operátora Pannon. O dva roky později koupil operátora Mobi 063 v Černého Hoře, v roce 2006 vstoupil do Srbska a v roce 2013 koupil bulharského operátora Globul.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.