Hlavní navigace

Kellnerova PPF koupila od Telenoru operátory ve čtyřech evropských zemích

21. 3. 2018

Sdílet

Mobilní operátoři - vysílač - anténa - BTS Autor: Depositphotos

Skupina PPF posiluje své sázky na telekomunikace. Oznámila, že kupuje aktiva norské telekomunikační firmy Telenor ve střední a východní Evropě. Zaplatí za ně 2,8 miliardy eur, v přepočtu přes 71 miliard Kč.

PPF miliardáře Petra Kellnera, která v Česku ovládá operátora O2 a infrastrukturní firmu CETIN, se tak stane majitelem mobilních operátorů Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. PPF podle podmínek obchodu může v těchto zemích používat jméno Telenor do 1. poloviny roku 2021 a také nemovitosti využívané pro provoz společnosti.

„Skupina PPF tímto nákupem rozšiřuje své telekomunikační portfolio o čtyři další země a realizuje tak svůj dlouhodobý záměr stát se středně velkým evropským operátorem; chceme využít našich zkušeností k posílení pozice na trhu,“ komentoval nákup Ladislav Bartoníček, akcionář skupiny PPF, zodpovědný ve vedení PPF za oblast telekomunikací.

Transakci ještě musí schválit příslušné regulační úřady.

Telenor má v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku 9 milionů klientů a zaměstnává tam skoro 3500 lidí. Do Maďarska přišel v roce 1994, kdy koupil operátora Pannon. O dva roky později koupil operátora Mobi 063 v Černého Hoře, v roce 2006 vstoupil do Srbska a v roce 2013 koupil bulharského operátora Globul.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).