Hlavní navigace

Kiwi.com pořádá hackathon ve vlaku RegioJetu jedoucím do Košic a zpět

13. 11. 2017

Sdílet

Hackathony jsou korporátní i více punkové, brněnské Kiwi.com ale přichází s ještě něčím novým. V termínu 24. až 25. listopadu pořádá Travel Hackathon 2017, který se bude konat v jedoucím vlaku. Konkrétně v řádné lince jedoucí do Košic a zpět.

Kiwi na akci spolupracuje s dopravcem RegioJet, které v lince poskytne dva vagóny. Ten má své vlaky vybaveny slušným a poměrně stabilním internetovým připojením. Využívá LTE od všech tří operátorů. Technologii vyvíjí a dodává česká společnost Data Rail.

Jízda ve vlaku má dohromady trvat 18 hodin a pro výherce akce jsou připraveny čtyři tisíce eur. Hackathon je zaměřen na cestování a zúčastní se ho i technici z Kiwi a RegioJetu. Na jednom z hackathonů Kiwi vznikl například chatbot, jehož autoři vytvořili základ pražského týmu Kiwi.

Kiwi se vývojáře snaží získávat i dalšími aktivitami. Firma nedávno například spustila SourceLift Fund, kdy vývojářům open source pomáhá financovat některé aktivity. Prozatím takto podpořila dva projekty: Coala.io (fixace a liting kódu nezávisle na použitých jazycích) a PyPy.org (interpreter pro Python).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).