Hlavní navigace

Kiwi spouští SourceLift Fund. Vývojářům open source zaplatí letenky na konference

10. 7. 2017

Sdílet

Brněnská společnost Kiwi otevírá nová a nová vývojová centra a během honu na schopné vývojáře přišla s další aktivitou. Rychle rostoucí vyhledávač letenek spouští SourceLift Fund. Ten bude podporovat zejména mladé vývojáře open source softwaru, kteří se budou chtít podívat na nějakou odbornou konferenci a potkat se s kolegy, se kterými na dálku takový software vyvíjí.

„Příspěvek z fondu může získat každý, kdo projde výběrovým kolem. Tří až desetičlenné týmy musí nejprve svůj projekt krátce představit v přihlášce. Komise preferuje projekty spojené s technologiemi, které Kiwi.com využívá. Jde o projekty spojené například s jazykově neutrálními programátorskými nástroji, PostgreSQL, Node.js nebo programovacím jazykem Python,“ přibližuje více Kiwi.

Komise fondu je složena z techniků Kiwi. Každý člen z týmu může dostat voucher na 200 eur na výběr letenky. Týmy zároveň nemusí být složeny pouze ze studentů. Kiwi preferuje akce, které samo podporuje a účastní se jich. Jejich seznam je zde.

První skupinou, která od Kiwi podporu získává, je Coala.io, která díky tomu vycestuje na EuroPython 2017. Coala dělá fixaci a liting kódu nezávisle na použitých jazycích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).