Hlavní navigace

Kiwi.com v červnu udělalo obrat přes 100 milionů eur, slibuje lepší podporu

3. 7. 2018

Sdílet

dlouhy skypicker

Brněnská společnost Kiwi.com v loňském roce zdvojnásobila tržby na 18 miliard korun (700 milionů eur) a letos by podobný kousek ráda zopakovala také. Je na dobré cestě. Zakladatel a ředitel společnosti Oliver Dlouhý oznámil, že Kiwi za červen udělalo obrat přes 100 milionů eur.

Zároveň není bez zajímavosti, že Kiwi patří k úspěšným žadatelům o evropské dotace. V programovém období 2014 až 2020 zažádala o 238 milionů korun.

„Bohužel si rychlý růst vybral daň v podobě kvality zákaznické podpory. Čtyři sta našich lidí se k nám připojuje, abychom to v následujících týdnech napravili. Slibuji, že se vrátíme k našim nejvyšším standardům kvality,“ dodává k poslednímu růstu Dlouhý.

Rychle rostoucí brněnský podnik v květnu kvůli zvládání expanze najal Davida Pavlíka ze SpaceX, který vedle role šéfa IT (CIO) dostal na starost také vnitřní procesy. Další růst má akcelerovat i díky tomu, že chce Kiwi prodávat například také jízdenky pro pozemní dopravu.

Investoři Kiwi se zároveň chystají své podíly prodat s tím, že Dlouhý by měl ve své pozici setrvat. Více o tom v našem článku a o společnosti v rozhovoru mluví také jeden z hlavních investorů Jiří Hlavenka.

Více o Kiwi.com na Lupě:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 7. 2018 15:38

    Petra (neregistrovaný)

    Lepsi nez podpora by byl lepsi plat pro stavajici pracovniky. Nektere pozice jsou docela vysmech s porovnanim okolnich firem, viz cely CS