Hlavní navigace

Klopýtání Uberu pokračuje. Čelí vyšetřování v kauze Greyball

5. 5. 2017

Sdílet

Sledovat úředníky a rušit jejich objednávky, které by mohly znamenat případnou kontrolu. To je ve zkratce kouzlo programu Greyball, který Uber provozoval především v oblastech, kde neměl provozování svých služeb povolené. Podle agentury Reuters šlo třeba o Portland v americkém Oregonu. 

Firma prý ukončila používání programu během března, kdy se v deníku New York Times provalila jeho existence. Uber ale tvrdil, že služba byla naopak provozována proto, aby ochránila řidiče a snížilo se množství případných podvodů.

Vyšetřování je dalším klopýtnutím miliardového startupu, které se na jeho dosud jisté chůzi projevilo během letošního roku. Ten se mu zatím příliš nevydařil. 

Potom, co se během února objevily zprávy o netrestaném sexuálním obtěžování, se rozjela vlna odchodů vrcholových manažerů. Začal to prezident Uberu Jeff Jones, který odešel v březnu jen po šesti měsících ve funkci. Letošní březen byl také posledním v řadách Uberu i pro Eda Bakera, viceprezidenta pro produkt a růst. Nedávno dala Uberu vale i Rachel Whetstone, šéfka komunikace firmy. 

A k tomu všemu nesmí služba jezdit v BrněPodnikání Uberu ve městě totiž prý nesplňuje potřebné zákonné předpoklady a firma s ním musí skončit. Ve svém předběžném opatření to přikázal Krajský soud v Brně. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).