Hlavní navigace

Komárek investuje 250 milionů do dvou izraelských síťových a bezpečnostních startupů

Sdílet

Jan Sedlák 27. 4. 2022
Karel Komárek, KKCG

Český fond Springtide Ventures spadající do skupiny KKCG Karla Komárka investoval 250 milionů korun do dvou izraelských startupů zaměřených na kybernetickou bezpečnost a správu sítí.

Springtide působí jako vedoucí fond v rámci investic do Source Defense a NetOp.Cloud. První jmenovaný startup v rámci series B posbíral 27 milionů dolarů. Druhý v kole seed dosáhl na 4,5 milionu dolarů.

KKCG dle svých slov jako vedoucí investor získala “významné podíly” a v případě Source Defense také místo v představenstvu. Obsadil ho technický ředitel Springtide Karel Tušek.

KKCG má se zkušenostmi v Izraeli zkušenosti, například do firmy ShieldIOT. Některé zkušenosti fondu nejsou nejlepší, na Lupě jsme popisovali kauzu kolem podniku Bio-Nexus.

Source Defense se snaží zabránit pokusům o digitální skimming, formjacking, clickjacking, ad injection, krádeže PII a content defacement.

NetOp.Cloud je SaaS aplikaci s prvky umělé intelligence, která monitoruje stav podnikových sítí. Zaměřuje se na identifikaci a automatické opravy problémů.

Našli jste v článku chybu?