Hlavní navigace

Komárkova KKCG kupuje třicetiletou českou IT firmu KOMIX, dosáhne na 8,5 miliardy

25. 3. 2021

Sdílet

Karel Komárek, KKCG

Karel Komárek pokračuje v rozšiřování své IT skupiny Aricoma, kterou skládá z firem jako AutoCont, Cloud4com, Cleverlance, DataSpring a dalších. Aricoma spadající pod investiční skupinu KKCG nově koupila stoprocentní podíl v třicetileté české firmě KOMIX, transakci ještě bude schvalovat antimonopolní úřad.

KOMIX doposud vlastnili Tomáš Rutrle (32 procent), Martin Lipš, Yvona Parmová, Martin Sláma a Libor Málek (po 17 procentech).

KOMIX působí jako subdodavatel firem jako IBM, Atos, Hewlett Packard Enterprise nebo DXC Technology. Operuje také jako přímý dodavatel a vývojář zakázkového softwaru. Dodává třeba policii, vnitru, ČSSZ, ministerstvu spravedlnosti a firmám jako Škoda Auto, Porsche či Nestlé.

“V minulosti se KOMIX podílel například na projektech elektronické neschopenky, cestovních dokladů s biometrickými prvky a informačního systému evidence obyvatel,” uvádí společnost.

Pro KOMIX pracuje kolem tří stovek lidí. Tržby v roce 2019 dosáhly na necelých 450 milionů korun se  ziskem přes  41 milionů. Letos mají tržby přesáhnout půl miliardy.

“Celá transakce je financována z bankovního úvěru a z vlastních zdrojů kupující společnosti. Management společnosti včetně jejího ředitele Tomáše Rutrleho se bude i nadále podílet na vedení společnosti KOMIX. Do doby, než transakci schválí ÚOHS, bude KOMIX jednat samostatně,” uvádí KKCG.

KKCG se snaží vytvořit IT holding, který bude schopný konkurovat i na trzích v západní Evropě. Skupina nedávno získala švédský Seavus. Jak v rozhovoru pro Lupu uvedl šéf Aricomy Milan Sameš, finanční prostředky na další nákupy nejsou limitací.

Začleněním KOMIXu se Aricoma rozroste na osm firem s více než třemi tisíci zaměstnanci Jejich konsolidovaný obrat dosáhne na 8,5 miliardy korun se ziskem EBITDA kolem 900 milionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).