Hlavní navigace

Komunikátor Signal nabírá uživatele, WhatsApp naopak kvůli novým podmínkám ztrácí

12. 1. 2021

Sdílet

WhatsApp - logo Autor: WhatsApp

Zájem uživatelů o šifrovaný komunikátor Signal raketově vzrostl poté, co konkurenční WhatsApp oznámil aktualizaci podmínek užívání služby, dle kterých nově sdílí data o uživatelích s mateřskou společností Facebook a jejími dalšími firmami jako je Onavo, CrowdTangle nebo Facebook Payments. Uživatelů v EU se ale tato změna netýká

Signal je nezisková aplikace pro šifrovanou komunikaci, která byla dříve oblíbená hlavně mezi novináři a lidskoprávními aktivisty. Počty stažení Signalu podle agentury Reuters s odkazem na data firmy Apptopia v neděli dosáhly hranice 810 000 stažení a od 6. ledna stouply 18×. Aby organizace nápor zvládla, musela zakoupit nové servery. Zvýšený zájem je i o aplikaci Telegram.

Zájem o WhatsApp naopak podle Apptopie během týdne klesl o zhruba 7 %, přičemž během neděle tento komunikátor stáhlo 1,2 milionu lidí. Aplikace čelí nespokojenosti zákazníků kvůli tomu, že od 8. února vstoupí v platnost nové podmínky užívání služby. K přesunu z WhatsAppu na Signal kvůli změně licenčních podmínek vyzval například i Elon Musk.

TIP: Jak smazat účet ve WhatsApp. Návod najdete na PCWorld.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 1. 2021 20:29

  wm6x

  WhatsApp byl to samé v době kdy začínal. Uvidíme jak dlouho jim tohle vydrží. vlastně i ten Facebook byl původně školní projekt

 • 12. 1. 2021 22:47

  bez přezdívky

  WhatsApp se, pokud vím, začal rozkřikovat o tom, jak má soukromí "ve své DNA", až když implementoval před pár lety pro šifrování zpráv Signal Protocol. V době před tím jsem spojení WhatsApp a bezpečnost/soukromí potkával pouze v podobě zpráv o tom, jak je děravý. Signal oproti tomu začínal (2010) od začátku jako aplikace pro koncově šifrované posílání zpráv (původně přes SMS a pod názvem TextSecure).

  Takže bych úplně neřekl, že byl "to samé", jistě ne z hlediska důrazu na ochranu soukromí.

 • 13. 1. 2021 12:38

  Rdm

  "Signal je nezisková aplikace pro šifrovanou komunikaci, která byla dříve oblíbená hlavně mezi novináři a lidskoprávními aktivisty."

  A teď už není?

 • 13. 1. 2021 12:38

  bez přezdívky

  Od veškerých byť užitečných aplikací mě odrazuje šmírování - požadavek na přístup k identitě, fotkám, atd. Navíc většina pro provoz potřebuje připojení (na rozdíl od What.) a to nemám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).