Hlavní navigace

WhatsApp začne sdílet data o uživatelích s Facebookem. EU se změna netýká

7. 1. 2021

Sdílet

Komunikační služba WhatsApp začala uživatelům zobrazovat výzvu k odsouhlasení nových podmínek používání a pravidle na ochranu soukromí. V anglicky psaném oznámení varuje, že kdo nové podmínky do 8. února neodsouhlasí, nebude moci službu nadále využívat.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Výzva k odsouhlasení nových podmínek

Nové podmínky mají dvě varianty: pro uživatele z Evropské unie (respektive z evropského regionu, kam WhatsApp počítá konkrétně tyto země) a pro uživatele ze zemí mimo EU.

Velké změny se týkají jen uživatelů ze zemí mimo Evropskou unii. Nové podmínky pro ně znamenají, že WhatsApp bude moci informace o jejich chování předávat Facebooku a dalším jeho firmám (Onavo, CrowdTangle, Facebook Payments). Mezi sdílenými údaji má být telefonní číslo, IP adresa, údaje o používaném zařízení, o platbách, data o interakcích s dalšími uživateli a další údaje, které aplikace shromažďuje.

nové verzi pravidel pro uživatele z Evropské unie sdílení dat s Facebookem není – s výjimkou údajů potřebných k provozování služby, které může WhatsApp předávat už podle stávajících podmínek platných od roku 2018. I v nových EU podmínkách je uvedeno, že Facebook nesmí předávané údaje využívat pro své vlastní účely – tedy například pro cílení reklamy.

V Evropské unii se musí Facebook a WhatsApp řídit přísnějšími pravidly pro ochranu osobních údajů, zejména nařízením GDPR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).