Hlavní navigace

Koronavirus možná zdrží vypínání DVB-T, aby diváci v karanténě nepřišli o informace

16. 3. 2020

Sdílet

Tomáš Matonoha, informační spot TV Nova ke konci DVB-T Autor: TV Nova

České radiokomunikace jednají s Českým telekomunikačním úřadem a Ministerstvem průmyslu a obchodu, zda se nějak nezmění plán vypínání digitálního vysílání ve standardu DVB-T. Vláda o půlnoci z neděle na pondělí vyhlásila plošnou karanténu a omezila volný pohyb osob na nezbytné minimum. Podstatně omezen byl maloobchodní prodej.

„Harmonogram vypínání DVB-T vysílačů se řídí Technickým plánem přechodu, což je vládní nařízení. Česká republika má navíc podepsány mezinárodní dohody o kmitočtové koordinaci. Odklad vypnutí tak nezáleží jen na našem rozhodnutí. Jsme však připraveni změnit plán přechodu podle aktuální potřeby,“ uvedl na Twitteru Marcel Procházka z Českých radiokomunikací.

„Nechceme lidem komplikovat dostupnost pozemního vysílání, které je klíčovou platformu pro zajištění informovanosti v době nouzového stavu a celoplošné karantény. V těchto dnech intenzivně jednáme s ČTÚ a MPO o dalším postupu vypínání DVB-T a zapínání DVB-T2,“ dodal.

Dnes před půlnocí například na Karlovarsku mělo skončit vysílání DVB-T multiplexu 2, ve kterém šíří své stanice Nova, Prima a Barrandov. V této oblasti se však nakonec DVB-T ještě vypínat nebude, čtěte aktuální oznámení Českých radiokomunikací.

Další termíny vypínání v březnu najdete zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.