Hlavní navigace

Koupení Socialbakers v ČR příští rok najmou vyšší desítky vývojářů, jsou centrem R&D

9. 9. 2021

Sdílet

Socialbakers Autor: Socialbakers

Socialbakers po loňském prodeji do rukou americké společnosti Astute Solutions z Česka nezmizí. Naopak se chystají posilovat. Firma chce během příštího roku do poboček v Praze, Brně a Plzni najmout vyšší desítky vývojářů. “Letos jsme si v náboru dali pauzu, pracujeme na strategii. Z Česka děláme centrum výzkumu a vývoje v rámci celé globální skupiny,” uvádí pro Lupu chief revenue officer Nikola Pantovič.

Název Socialbakers už dnes neexistuje, služby této společnosti se prodávají pod názvem Emplifi. Do něj mateřská společnost zapojila další dva produkty, a sice iPerceptions a Astute. Vzniká tak SaaS produkt umožňují obsluhovat digitální marketing, zákaznickou péči a e-commerce na sociálních sítích.

Další růst Emplifi se očekává primárně v České republice. Socialbakers se s více než 500 zaměstnanci stali největší entitou, kterou si američtí investoři pořídili. Kanceláře v Columbusu a Montrealu jsou výrazně menší.

Tuzemské kanceláře kromě samotného vývoje mají vliv také na strategii, produktový vývoj nebo prodej. “Z Prahy vytváříme globální strategii,” říká Pantovič.

Tomu odpovídá i postavení manažerů Socialbakers v rámci Emplifi a Astute. Kromě Pantoviče jsou ve vedení Dagmar Ševčíková (HR), Yuval Ben-Itzhak (president a šéf strategie) a Martin Huml (provozní ředitel).

Hlavní technologická platforma

Socialbakers jsou zároveň pro Emplifi hlavní technologickou platformou. Ostatní produkty se integrují na technologický stack, který vznikl v Česku. I díky tomu, že byl ze tří spojovaných startupů největší. Integrace začala loni na podzim hned po prodeji a projekt má pokračovat až do příštího roku.

Kromě sjednocování uživatelského rozhraní více odlišných služeb se vytvořil jednotný data lake. Spojují se různé code base, využívají se microservices. Asi dvacet procent kapacity vývojářů se dlouhodobě využívá na postupný refaktoring. O tom, jak takové spojování tří zcela odlišných technologických pozadí probíhá, brzy více na Lupě.

Obchodně se pak například sjednocuje migrace na ERP systém NetSuite. I zde hraje roli Česko, projekt dostal na starost zdejší integrátor. Na CRM se dlouhodobě používá Salesforce.com.

Zaměstnanci bývalých Socialbakers jsou mimo jiné od loňského září motivovaní novým programem na získávání akciových opcí. Výhledovým plánem je, že private equity investor Emplifi pošle na burzu, případně celek prodá většímu hráči.

Emplifi je nadále dotované, aby se podpořil rychlý růst. Letos se má firma dostat na tržby 120 milionů dolarů, meziročně o dvacet procent více. Do budoucna se operuje s růstem 35 procent. Ve hře je nakupování dalších firem, aktuálně se jeden takový obchod dotahuje v Londýně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).