Hlavní navigace

Krabice ještě nekončí, Microsoft na příští rok připravuje Office 2019

Sdílet

Jan Sedlák 27. 9. 2017

Většina prodejních snah Microsoftu sice už nějakou dobu směřuje k Office 365 a předplatnému, krabicové verze kancelářského balíku ale ještě nevymizí. Firma oznámila, že připravuje edici Office 2019, která se na trh dostane v prozatím nespecifikovaný termín v druhé polovině příštího roku. Testovací verze přijde v půlce roku 2019.

Office 2019 v krabici každopádně nebude nic přelomového a zahrne aktualizace, které postupně už nějakou dobu přibývají do „cloudového“ Office 365. Jde o produkt pro uživatele, kteří nechtějí platit předplatné a raději si pořídí produkt za jednu cenu a na neurčito.

Svou roli případně může sehrát cena. Základní předplatné Office 365 ve výsledku může přijít dráž než si balík za necelých 4100 korun koupit a mít k němu i bezpečnostní aktualizace. Microsoft se i proto snaží k Office 365 připojovat bonusové funkce jako prostor 1 TB na úložišti OneDrive a podobně. Výhodou je také kontinuální přidávání funkcí.

Microsoft se na předplatné přeorientoval a jeho obchodníci mají prodej těchto služeb jako prioritu. Nabídka se postupně rozšiřuje. Firma nedávno představila službu Microsoft 365, která v sobě pro firmy kromě Office 365 kombinuje také předplatné na Windows 10 a další nástroje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 9. 2017 20:20

  007 (neregistrovaný) 185.115.9.---

  Krabice ma jednu nespornou vyhodu: nemeni se mi funkcnost pod rukama. Opravdu, ale opravdu nestojim o to, abych dneska pouzil neco tak jak jsem zvykly a zitra rano hodinu resil, jak dosahnout stejneho cile. Ja vim, aktualizace jdou vypnout, ale kdo to ma porad resit. Me se tenhle trend obecne nelibi, chci aby veskere workflow zustalo zachovane a pokud budu chtit prejit/upgradovat tak pouze az ja budu chtit a budu mit na to cas. Nerozumim, ze nechapou, ze v prvni rade jde o produktivitu. Nemyslim tu marketingovou produktivitu, ale tu skutecnou, ktere se tezko dosahuje, pokud jsem neustale vystavovan nejakym pochybnym zmenam a hlaskam a aktualizacim...

 • 28. 9. 2017 22:28

  Stálý majetek (neregistrovaný) ---.83.broadband13.iol.cz

  Tak tak. A hlavně krabici mám pořád a mohu ji v podstatě používat až do konce života. Když u předplatného nezaplatím, si ani neškrtnu.

  Klasický případ - člověk se dostane do finanční tísně (ztráta zaměstnání, nenadálé výdaje např. kvůli zdravotní situaci apod.). Zatímco se svým krabicovým majetkem může stále pracovat a snažit se tak z mizerných financí vybřednout, u předplatného prostě nemá k dispozici nic. De facto si nemůže dovolit zaplatit používání nástroje, který by mu umožnil si vydělat na používání nástroje - ďábelský kruh je uzavřen.

  Nehledě na to, že předplatné se dříve či později stane přeplatným - přeplácím daleko více, než kdybych si to pořídil a navíc to nemá konce (jako třeba hypotéka - tam se také přeplácí, ale do předem známého stropu).

  Ale není to ani tak, že by krabice byly všespásné - předplatné dává smysl např. u drahých programů, pokud nejsou v pravidelném denním využití, eventuálně tam, kde může zafungovat jako trial - zákazník si odzkouší funkcionalitu a zjistí, jestli se mu vyplatí si to pořídit krabicově nebo ne.

  V současném světě se však předplatné používá v drtivé většině jen na oškubávání zákazníků.

  Neexistence paralelního licencování krabicového a předplatného je prostě špatné, zákazník by měl mít vždy možnost volby.

 • 29. 9. 2017 9:46

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Obavam se, ze od toho vam krabice nepomuze, na Office take vychazeji aktualizace. Jedine co tim resite je ve skutenosti zhruba 1/3 cena proti "vyhodnemu predplatnemu" (predpokladam obmenu cca po 5 letech za novou verzi, jinak je rozdil jeste nasobne vetsi).

  Mnoho firem ze kterymi jsem v kontaktu pouziva jeste stale verzi 2k3. A nic zasadniho jim v ni nechybi. Za tu dobu co ji maji by na predplatnem zaplatili nejmene 4x vice (a UI by se jim nejmene 8x zmenilo pod rukama).

 • 28. 9. 2017 21:26

  VLM (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Máš Mrkvosofy tak neodmlouvej ti vědí nejlíp co je pro Tebe správné.

 • 29. 9. 2017 11:44

  krakonoš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jedu na Libre office, (Momentálně 5) a no problem, navíc jsou zadarmo.