Hlavní navigace

Windows 10 a Office 365 za jedno měsíční předplatné. Přichází Microsoft 365

Sdílet

Jan Sedlák 11. 7. 2017

Trend prodávat software za předplatné namísto tradičního on-premise licencování pokračuje. Microsoft tento týden představil novou službu Microsoft 365, ve které nabízí kombinaci Windows 10, Office 365 a dalších nástrojů v rámci jednoho měsíčního poplatku. Veřejné preview bude k dispozici od druhého srpna. Program míří na firmy a organizace.

Balíčky jsou dva: Microsoft 365 Enterprise a Microsoft 365 Business. Enterprise je pro velké firmy a vedle Windows 10 a Office 365 jsou v ceně také aplikace pro kybernetickou bezpečnost, jednotnou správu, práci s daty a další. Cena je 36 nebo 54 dolarů měsíčně na každého uživatele (programy E3 a E5).

Verze Business pak vyjde na 20 dolarů měsíčně. V podstatě jde o tradiční Office 365 Premium (12,5 dolaru měsíčně), ovšem s Windows 10 a funkcemi navíc. Předplatné konkrétně zahrnuje jednotnou správu, Windows AutoPilot, automatické nasazování Office na Windows 10 stroje, ochranu dat, bezpečný přístup k dokumentům a podobně.

Licencování je možná jednodušší než dříve, pořád je zde ale dost komplexnosti. Microsoft se postupně snaží nabídku více sjednocovat a zjednodušovat a na prodej cloudu napíná své síly. Tento přesun souvisí i s čerstvě oznámeným propouštěním několika tisíc lidí.

Předplatné je pro Redmond úspěšný a rostoucí byznys. Sekce Commercial Cloud, kam cloudové aktivity spadají, už dosáhla na tržby přes deset miliard dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.