Hlavní navigace

Křetínský a PPF se stahují z prodělečného Mall Pay, firmu kompletně ovládla ČSOB

10. 4. 2022

Sdílet

Daniel Křetínský Autor: Energetický a průmyslový holding

Českou platební službu Mall Pay kompletně ovládla banka ČSOB, která doposud v tomto fintechu vlastnila poloviční podíl. Druhou polovina ovládala Mall Group donedávna vlastněná PPF, Danielem Křetínským, Patrikem Tkáčem a Rockaway.

Mall Group je nyní součástí polského Allegra. Mall Pay součástí transakce za 23 miliard korun nebyl, stejně jako Mall TV, Vivantis a Košík.cz.

Mall a ČSOB do projektu v průběhu času investovaly 325 milionů. Podniky postupně navyšovaly základní kapitál kvůli licencím České národní banky.

Mall Pay je ztrátový projekt. Tržby v roce 2020 dosáhly na pět milionů korun se ztrátou 99,8 milionu. Rok předtím tržby činily 301 tisíc se ztrátou 28,7 milionu korun.

Ještě předtím, než ČSOB ovládla sto procent Mall Pay, získala poloviční podíl od Mall Group společnost Titancoin International spadající pod Rockaway. Výše transakce mezi ČSOB a Titancoin nebyla zveřejněna.

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).