Hlavní navigace

Kurzy Scratche pro děti. Na pražské Letné se rozjíždějí první kurzy

15. 8. 2017

Sdílet

Naše kurzy nejsou jen o programování, ale i o prezentaci projektů, spolupráci, argumentaci a dalších důležitých dovednostech. Náš plán je vytvořit první technologický hub pro děti,“ tvrdí o sobě zakladatelky centra makeITtoday

Ty rozjíždí s novým školním rokem i první kurzy programovacího jazyka Scratch. Ty budou probíhat v šestnáctitýdenních cyklech vždy jednou týdně. Děti se v nich naučí nejen programovat, ale také prezentovat své projekty ostatním, diskutovat o nich a pracovat v malých týmech. 

Třídy budou probíhat jak v češtině, tak angličtině. V dalších semestrech chtějí zakladatelky otevřít i lekce Pythonu, HTML a dalších jazyků, kam budou moci děti plynule přejít.

„V dnešní době je samozřejmostí, že děti ovládají moderní technologie. Častokrát lépe než jejich rodiče. Pasivní konzumace ale do budoucna nebude stačit na to, aby se realizovaly v oborech, které třeba ještě ani neexistují,“ říká zakladatelka centra Silvie Zeman.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).