Hlavní navigace

Kvůli internetovým výhrůžkám zdravotníkům či ústavním činitelům stíhá policie desítky lidí

3. 12. 2021

Sdílet

Policie ČR - ilustrační foto Autor: Depositphotos

Verbální útoky a výhrůžky směřující proti zdravotníkům nebo představitelům vlády na internetu sílí, říká Policie ČR. Na Twitteru zveřejnila informaci, že vyšetřuje jak podezřelé z fyzických útoků z posledních dní, tak desítky autorů hrozeb na internetu.

„Policie ČR vnímá sílící útoky a projevy agresivity vůči autoritám z oboru zdravotnictví, ústavním činitelům i zdravotnickému personálu. Pachatele 4 z 5 mediálně známých útoků, ke kterým došlo v posledních dnech, jsme dopadli a vedeme s nimi řízení,“ stojí na policejním účtu na Twitteru.

„Speciální týmy kriminalistů také stále monitorují kyber prostředí a v této souvislosti už stíháme desítky ‚internetových hrdinů‘, kterým za nebezpečné vyhrožování hrozí až 3 roky za mřížemi,“ dodává Policie ČR.


Autor: screenshot, Lupa.cz

AKTUALIZACE 7. 12. 9:30 – „Výhružky mířily ke konkrétním osobám, např. k panu MUDr. Kubkovi, paní MUDr. Svrčinové nebo směrem k panu premiérovi ing. Andreji Babišovi. To byly mediálně známé případy. Jinak evidujeme útoky na zdravotnický personál obecně s tím, že aby bylo možné věc právně kvalifikovat jako nebezpečné vyhrožování, tak musí být způsobilé vyvolat důvodnou obavu o život či zdraví osoby. Primárně se jedná o komentáře na sociálních sítích,“ doplnila policie na dotaz Lupy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).