Hlavní navigace

Letošní brněnský Amper nakonec neproběhne

Sdílet

Karel Wolf 9. 3. 2020

Kvůli koronavirové hrozbě letos na brněnském výstavišti BVV neproběhne populární český veletrh elektrotechniky Amper. Pořadatel jej byl nucen přesunout na příští rok. 

„Vážení vystavovatelé a návštěvníci, s ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19, kdy počet nakažených rapidně narůstá a lze jen těžko predikovat další vývoj a také na žádost většiny vystavovatelů jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3. – 20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021, “ uvádí na stránkách veletrhu jeho realizační tým a dodává na vysvětlenou: „Ochrana zdraví všech zúčastněných je pro nás absolutní prioritou. Tu bychom ale v případě konání veletrhu v původním termínu nebyli schopni zajistit, zejména nemožností zabránění vstupu rizikových osob.“

Akce se přitom měla odehrát prakticky již za týden.

Nejedná se nicméně o první podobnou „dobrovolnou“ oběť současného šíření viru, který způsobuje onemocnění COVID-19. V technologickém světě padají konference a další tradiční setkání jeden za druhým. Vedle letošního Světového mobilního kongresu (WMC) zrušil několik svých plánovaných setkání v Asii Microsoft, tradiční květnovou vývojářskou konferenci I/O letos odpískal Google a svoji spektakulární vývojářskou konferenci F8 zrušil také Facebook. Na neurčito byla zatím odložena i letošní herní vývojářská konference GDC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.