Hlavní navigace

Letošní brněnský Amper nakonec neproběhne

9. 3. 2020

Sdílet

Brno Autor: Jan Sedlák

Kvůli koronavirové hrozbě letos na brněnském výstavišti BVV neproběhne populární český veletrh elektrotechniky Amper. Pořadatel jej byl nucen přesunout na příští rok. 

„Vážení vystavovatelé a návštěvníci, s ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19, kdy počet nakažených rapidně narůstá a lze jen těžko predikovat další vývoj a také na žádost většiny vystavovatelů jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3. – 20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021, “ uvádí na stránkách veletrhu jeho realizační tým a dodává na vysvětlenou: „Ochrana zdraví všech zúčastněných je pro nás absolutní prioritou. Tu bychom ale v případě konání veletrhu v původním termínu nebyli schopni zajistit, zejména nemožností zabránění vstupu rizikových osob.“

Akce se přitom měla odehrát prakticky již za týden.

Nejedná se nicméně o první podobnou „dobrovolnou“ oběť současného šíření viru, který způsobuje onemocnění COVID-19. V technologickém světě padají konference a další tradiční setkání jeden za druhým. Vedle letošního Světového mobilního kongresu (WMC) zrušil několik svých plánovaných setkání v Asii Microsoft, tradiční květnovou vývojářskou konferenci I/O letos odpískal Google a svoji spektakulární vývojářskou konferenci F8 zrušil také Facebook. Na neurčito byla zatím odložena i letošní herní vývojářská konference GDC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).