Hlavní navigace

LinkedIn bude nakupovat, pohltí HR startup Glint

12. 10. 2018

Sdílet

LinkedIn logo Autor: LinkedIn

Populární sociální síť zaměřená na profesionály, sama v roce 2016 pohlcená Microsoftem za neuvěřitelných 26 miliard dolarů, dostala zálusk na HR startup pomáhající zaměstnavatelům s retencí zaměstnanců.

Detaily akvizice jsou pochopitelně utajovány, ale podle zdrojů CNBC půjde o nákup minimálně za 400 milionů amerických dolarů (odvážnější odhady hovoří až o 500 milionech). Samotný Glint už nějakou chvíli nepatří úplně mezi garážové společnosti, zaměstnává dnes okolo 200 lidí. Společnost původem z Kalifornie vyvíjí software, který firmám pomáhá analyzovat důvody, proč jejich zaměstnanci předčasně firmu opouštějí, a monitoruje jejich spokojenost.

LinkedIn v tomto případě nekupuje úplně zajíce v pytli, již nějaký čas sám patří mezi jeho zákazníky. Společnost Glint byla založena v roce 2013, kdy v rámci venture kapitálového financování vybrala na svůj rozjezd 80 milionů dolarů. Její software sbírá zpětnou vazbu od zaměstnanců jejích zákazníků a následně ji analyzuje prostřednictvím umělé inteligence (respektive pomocí statistické a prediktivní analýzy a zpracování přirozeného jazyka).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2018 0:17

    Karel (neregistrovaný)

    Nemusí náhodou zaměstnanec souhlasit s podmínkami té služby aby tam o něm zaměstnavatel mohl posílat data?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).