Hlavní navigace

Microsoft kupuje profesní síť LinkedIn. Dá za ni 26,2 miliardy do­larů

13. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: LinkedIn
Office, Skype, Yammer… a LinkedIn. Sociální síť, která se točí kolem profesních vztahů, se má stát nejnovějším členem rodiny služeb Microsoftu.

Je to první velký nákup, který z pozice šéfa Microsoftu provedl Satya Nadella. Softwarový gigant Microsoft oznámil, že se chystá koupit LinkedIn za překvapivě vysokou částku 26,2 miliardy dolarů.

Společně můžeme zrychlit růst LinkedInu a také Office 365 a Dynamics a posílit možnosti všech lidí a firem na světě, komentuje Nadella plánovanou transakci v oficiálním oznámení.

Nákup posvětila vedení obou firem, konečné slovo ale budou mít jak regulátoři, tak akcionáři LinkedInu. Ti by ale vzhledem k ceně zřejmě neměli mít s prodejem větší problémy. Transakce by měla být podle očekávání uzavřena koncem letošního roku.

Microsoft za LinkedIn zaplatí v hotovosti a nákup bude financovat z úvěrů. Cena (196 dolarů za akcii) je přitom o dost vyšší, než na kolik si v současnosti LinkedIn cení trh – v pátek končila na 131 dolarech za akcii. 

Síť si pod novým vlastníkem zachová jak své jméno, tak určitou samostatnost a šéfa – v jejím čele dál zůstane Jeff Weiner. V rámci Microsoftu se má začlenit do segmentu Productivity and Business Processes.

ebf - tip do článku - debata

LinkedIn se v současnosti chlubí 433 miliony registrovaných uživatelů na světě a 105 miliony měsíčními uživateli, kteří z 60 % používají síť na mobilních zařízeních.

Pro Microsoft je transakce dalším kamínkem do mozaiky služeb pro firmy. Začátkem roku začal více tlačit také službu Yammer, kterou koupil v roce 2012 za 1,2 miliardy dolarů. „Facebook pro firmy“ postupně integroval s kancelářským balíkem Office 365 a začal jej zpřístupňovat jeho předplatitelům.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).