Hlavní navigace

LinkedIn: poptávka po blockchainových specialistech letos válcuje ostatní profese

17. 12. 2018

Sdílet

LinkedIn logo Autor: LinkedIn

Poprávka po blockchainových vývojářích v letošním roce bezkonkurenčně převálcovala všechny ostatní nově vznikající profese. Vyplývá to z reportu LinkedIn o rozvíjejících se pracovních místech v USA, trend ale potvrzují i jiní.

Pozice Blockchain Developer letos zaznamenala na LinkedInu třiatřicetinásobný nárůst a bezkonkurenčně tak převálcovala druhou nejčastěji poptávanou profesi – specialistu na strojové učení, poptávka po nich totiž vyrostla „jen“ dvanáctkrát a třetí nejrychleji rostoucí profese jen osmkrát. Mezi nejžádanější dovednosti blockchainového vývojáře patří znalost programovacího jazyka solidity a kryptoměny Ethereum, Node.js a všeobecný přehled v kryptoměnách. Nejčastějšími zaměstnavateli jsou IBM, ConsenSys a Chainyard.

Vedle blockchainových specialistů roste nejrychleji poptávka také po expertech na umělou inteligenci (poptávka po relevantních dovednostech od roku 2015 vzrostla o 190 %) a základních byznysových profesích jako je administrativní asistent, nebo Sales Development Representative. LinkedIn v reportu analyzoval pozice, které podniky nejrychleji najímají, dovednosti s nimi spojené a role, které se objevily za posledních pět let.

Poptávka po profesích spojených s blockchainem a kryptoměnami vs. vývoj ceny Bitcoinu (do srpna 2018); Zdroj: Glassdoor Economic Research

Rychle rostoucí poptávku nejen po blockchainových vývojářích, ale také po specialistech na kryptoměny potvrdil i říjnový report Glassdoor Economic Research, který zaznamenal u těchto profesí meziroční nárůst poptávku o 300 %. Poptávka v posledních měsících dokonce akceleruje a to navzdory rychle padajícím cenám většiny kryptoměn.    

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).