Hlavní navigace

Litecoin lze nyní snadno posílat i přijímat přes Facebook Messenger

5. 11. 2018

Sdílet

Facebook Messenger 4 - Android Autor: Facebook

Jednu z nejstarších kryptoměn odvozenou od Bitcoinu lze od minulého týdne posílat a přijímat formou zprávy ve Facebook Messengeru.

LTC platby jsou nově dostupné 2 miliardám uživatelů populární sociální sítě, umožnil to projekt Lite.IM spadající pod Zulu Republic, kryptoměnový startup se sídlem ve Švýcarsku.

Lite.IM představuje mezičlánek, který se snaží přiblížit užívání kryptoměn širší populaci (cílí ale primárně na rozvojové trhy), zaměřuje se na umožnění kryptoměnových plateb skrze SMS zprávy a populární chatovací aplikace. Projekt začal spuštěním SMS peněženky, která zpřístupňuje kryptoměnové platby lidem nevlastnícím chytrý telefon ani stálé kvalitní připojení k internetu.

V srpnu společnost spustila aplikaci, s jejíž pomocí je možné jednoduchými příkazy posílat a přijímat litecoinové platby prostřednictvím instant messaging služby Telegram. Aplikace pro Facebook by měla fungovat obdobně. Hlavní výhoda pro uživatele spočívá v tom, že nemusí znát neintuitivní cílovou veřejnou adresu, na kterou má být platba zaslána, ale stačí jim email nebo telefonní číslo protistrany. Do budoucna by měla umožňovat také snadné posílání a placení faktur v kryptoměnách. Služba samozřejmě nikde (mimo uživatelovu peněženku) neukládá privátní uživatelské klíče.

Pokud chce uživatel službu vyzkoušet, stačí v messengeru zahájit konverzaci s uživatelem „Lite.IM“ (messenger.com/t/lite.im), zbytkem jej již provede automatický proces.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).