Hlavní navigace

Lobistickou telekomunikační asociaci ČAEK povede Rostislav Kocman

30. 6. 2021

Sdílet

Rostislav Kocman Autor: Rostislav Kocman

Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK) má nového předsedu. Od prvního července se jím stane Rostislav Kocman. Dosavadnímu předsedovi Petru Josefimu skončí funkční období, na které nebude navazovat.

“Rostislav Kocman od roku 2014 působil jako zástupce ISP Alliance pro veřejnou správu a regulatorní orgány. V minulosti pracoval pro české i nadnárodní telekomunikační a IT společnosti v komunikačních pozicích. Svoji kariéru začínal jako ICT novinář, několik let byl šéfredaktorem odborného telekomunikačního serveru Mobil.cz,” shrnuje ČAEK profil Kocmana s jehož články se lze setkat i na Lupě.

ČAEK je lobbistická organizace prosazující zájmy telekomunikačního sektoru vůči státu a dalším sektorům. Oficiálně “prosazuje a chrání zájmy svých členů”.

Těmito členy jsou CETIN, O2, T-Mobile, České Radiokomunikace a itself. Mezi přidružené členy patří AT&T, HBO Europe, Telly, Discovery a Squire Patton Boggs. Kompletní vedení ČAEK je zde.

Prezidenta nedávno měnila také další telco organizace. Asociaci provozovatelů mobilních sítí takto od června vede Jiří Grund, který ani ne po roce nahradil Pavla Vlčka. Do APMS spadají O2, T-Mobile a Vodafone.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2021 15:44

    RadekMaly

    Na sítích CETINu často čtu, že stát a složitá byrokracie zrychlování brzdí. Tak třeba nový člověk aspoň trochu pomůže. Držím mu palce

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).