Hlavní navigace

Asociace operátorů ani ne po roce mění prezidenta, Vlčka střídá Grund

Sdílet

Jan Sedlák 19. 5. 2021
Jiří Grund Autor: APMS

Prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Pavel Vlček rezignoval. Ve funkci skončí 31. května, a to ani ne po roce. Post prezidenta přebíral loni v červenci od Jiřího Šuchmana.

Vlčka nahradí Jiří Grund, kterého zvolilo představenstvo. Grund od roku 2017 působí také jako výkonný ředitel APMS.

Členy asociace jsou O2, T-Mobile a Vodafone. Ti také zastupují představenstvo, ve kterém sedí Richard Stonavský (Vodafone), Martin Orgoník (T-Mobile) a Miloš Koděra (O2).

“Jiří Grund (43) reprezentuje Asociaci od roku 2017. V tomto roce byl rovněž nominován do rady České televize, kde se dostal se užšího výběru kandidátů. V důsledku svého rozšiřujícího se závazku vůči APMS ze své kandidatury odstoupil. Své dlouholeté zkušenosti z oboru ICT uplatnil i ve státní správě, kde 2 roky působil na Ministerstvu obrany. Nejprve v roli ředitele odboru komunikace a poté jako poradce ministra pro IT. Před tím několik let řídil marketing a vnější vztahy ve společnosti Microsoft či Českých radiokomunikací,” uvádí asociace v Grundově medailonku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2021 9:14

    EriMobile

    Co asi v té asociaci o třech členech dominantních operátorů co mají přes 95 % mobilního trhu asi řeší? Že by rozdělení trhu a jak nedopustit žádnou konkurenci ze strany virtuálů a jak to udělat, aby ČTU jim do toho moc nemluvilo..... To určitě ne, protože to by byl jinak Cartel a ten je přece zakázaný ...